Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Košarka

Henrik Širko na Baldekinu srušio Cibonu

Iznenađenje u Šibeniku

U sjeni Euro-obveza reprezentacije, na Baldekinu je odigran zaostali derbi između Šibenke i Cibone koja je bila hendikepirana ne igranjem reprezentativaca Roka Prkačina i Matea Drežnjaka. Šibenčani su furiozno otvorili utakmicu sa 18:0 te dobili prvu četvrtinu rezultatom 25:8. U drugoj dionici Cibona daje gas te ju dobiva s 13:23 i odlazi na poluvrijeme s -7 (38:31). U trećoj četvrtini Vukovi dižu tempo te uoči posljednje četvrtine dolaze do minimalne prednosti, 51:52. U zadnjih deset minuta ulazi se s +1 CIbone, No Šibenka tada počinje igrati vrlo agresivno u obrani i vrlo pametno u napadu te u uzbudljivoj završnici košem Henrika Širka stiže do pobjede 73:68. Kod domaćina najefikasniji je bio Crnogorac i bivši igrač Gorice Milija Miković s 25 koševa, dok je kod Cibone najefikasniji bio bivši reprezentativac i kapetan Vukova u ovoj utakmici, Damir Markota sa 17 poena.

Ovo je Šibeniku deseta pobjeda uz jedan poraz manje u HT Premijer ligi, dok su Cibosi upisali četvrti poraz uz 16 pobjeda.