Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Nogomet

HNL: Gorica u odličnoj utakmici pobijedila Lokomotivu te pobjegla s dna ljestvice

5. kolo HNL-a 2022./23.

Nogometaši Gorice konačno su došli do prve pobjede ove sezone u SuperSport HNL-u nakon što su u sjajnoj utakmici na domaćem terenu pobijedili Lokomotivu s 3:2.

Strijelci za Goricu bili su Anthony Kalik u 61., Toni Fruk u 66. te Caio Cruz u 79. minuti, dok su za Lokomotivu strijelci bili Jakov Anton Vasilj u desetoj i Indrit Tuci u 84. minuti.

Lokomotiva je prva došla do vodstva kada u 10. minuti od vratnice sretno zabija Jakov Anton Vasilj što mu je drugi pogodak ove sezone u HNL-u. U drugom poluvremenu ništa se ozbiljno ne događa do 61. minute kada Gorica iz jedanaesterca dolazi do izjednačenja, a strijelac je Anthony Kalik koji je tako bio strijelac u možda svojoj posljednjoj utakmici za Turopoljce. Gorica do preokreta dolazi u 66. minuti kada za 2:1 svoj ovosezonski prvijenac zabija Toni Fruk. U 79. minuti, Gorica odlazi na dva gola prednosti kada također prvijenac zabija Caio Cruz. Poraz Lokomotive ublažio je Indrit Tuci svojim drugim ovosezonskim pogotkom iz jedanaesterca u 84. minuti.

Lokomotiva je sada ostala na šest bodova, dok je Gorica sada pobjegla sa začelja te ima pet bodova.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ostavi komentar

Možda će vas zanimati

Gdje gledati

Saznajte gdje gledati prijenos Rijeka - Osijek, derbija dva kluba koja su daleko od idealne forme, a mogući poraz dodatno bi produbio krizu