Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

hrsport.hr

Košarka

Hrvatskoj u Istanbulu poraz za kraj kvalifikacija: Hrvatska – Turska 78:84 (40:42)

Unatoč porazu, skupinu smo okončali na prvome mjestu

U uzbudljivoj utakmici u Istanbulu Hrvatska je doživjela za kraj kvalifikacija, nažalost, drugi poraz. No, Eurobasket je otprije osiguran… U prvoj četvrtini nije bilo pobjednika, završilo je poravnatim rezultatom, 21:21. Drugu četvrtinu Turci minimalno dobivaju i odlaze na poluvrijeme s prednošću od dva poena (42:40). U trećoj dionici Hrvatska igra bolje te ju dobiva s 25:20 i prelazi u vodstvo od +3 (65:62). U posljednjih deset minuta Hrvatska pada i u završnici Turska ipak dobiva utakmicu zasluženo s +6 (84:78). Unatoč dvama porazima u finišu kvalifikacija, Hrvatska je ciklus završila na prvom mjestu skupine D s omjerom 4-2.

Kod Turaka najefikasniji su bili Sanil i Tuncer sa 17 koševa, dok su kod Hrvatske najistaknutiji bili bivši igrač Splita i Cibone s kojom je osvojio ABA ligu 2014. godine Tomislav Gabrić s 13 poena, te Miro Bilan i Goran Filipović, debitant u ovoj reprezentativnoj akciji s 12 koševa.

Sada slijedi odmor, a onda je na redu operacija iz “KBC-a Spaladium Arena” zvana – Tokio.