hrsport.hr

Košarka

HT Premijer liga: Cibona pobjedom protiv Škrljeva povela u doigravanju

“Cibosi” poveli u četvrtfinalnoj seriji

Košarkaši Cibone poveli su u prvoj utakmici doigravanja nakon što su pobijedili Škrljevo rezultatom 92:80 na domaćem terenu.

Utakmica je u svom začetku bila vrlo izjednačena, no “Vukovi” su pred sam kraj prvog poluvremena poveli razlikom od deset koševa (45:35) i tako lagano počeli kontrolirati susret.

U drugom poluvremenu “Vukovi” su više-manje kontrolirali utakmicu i ostvarili prvu pobjedu u ovosezonskom doigravanju u HT Premijer ligi.

Druga utakmica u Bakru na rasporedu je u srijedu 12. svibnja s početkom u 17 sati.

Kod Cibone najefikasniji strijelac bio je Mateo Drežnjak koji je ubacio 20 koševa, a slijedili su ga Radovčić s 12 i Nakić s devet postignutih koševa.

Kod Škrljeva najefikasniji bio je Amerikanac Robertson koji je zabio 19 poena, a Barnjak i Jelenković su ubacili 16, odnosno 13 poena.

CIBONA: Planinić 6, Marić 8, Prkačin 8, Gnjidić 8, Nakić 9, Mustapić 8, Novačić 5, Branković 5, Radovčić 12.

ŠKRLJEVO: Jelenković 13, Gunjina 11, Boban 9, Vrgoč 4, Barnjak 16, Robertson 19, Pilepić 8.