Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

hrsport.hr

Košarka

VELIKA POBJEDA CIBONE! Cibona-Zadar 77:75. Vukovi “preokrenuli” 12 koševa razlike za pobjedu u hrvatskom derbiju u ABA ligi!

Odlična utakmica u Draženovom domu

Košarkaši Cibone velikim preokretom protiv Zadra u Draženovom domu došli su do pobjede u ABA ligi te tako prekinuli niz od četiri utakmice bez pobjede u tom natjecanju. Košarkaši Zadra su bolje otvorili utakmicu te prvu četvrtinu dobili sa 17:23. Drugu četvrtinu obilježila je izjednačena igra. Zadar odlazi najprije na 11 razlike, ali Cibona tricama jednog od junaka utakmice, Ivana Novačića smanjuje prednost do poluvremena na -3 (33:36). Na poluvremenu Zadar opet serijom odlazi u jednom trenutku na +12 (53:65), ali Cibona se opet vraća te u završnici utakmice nakon promašaja Matea Drežnjaka, kapetan Cibone Roko Prkačin kupi “otpadak” za 76:75. Tada Mavra s istekom napada gađa tricu, ali promašuje, nakon čega Zadar radi prekšaj na Drežnjaku koji ide na slobodna bacanja. Pogađa prvo te gestikulacijama s klupe namjerno promašuje drugo da Zadar izgubi mogućnost time-outa, nakon čega Bursać baca nemoguću tricu sa svoje polovice koja sa sirenom ne dolazi ni blizu obruča te Cibona odnosi zasluženu pobjedu nad Zadrom u Draženovom domu.

U redovima Cibone najefikasniji je bio “veteran” i bivši mladi reprezentativac, Ivan Novačić s 23 koša, dok je Darko Planinić koji je imao i problema s osobnim pogreškama zabio 12 koševa.

U redovima Zadra najefikasniji je bio Amerikanac Justin Carter sa 16 koševa, dok je Aleksandar Bursać zabio 12. Kod Zadra najveći tragičar je bio Chinanu Onuaku koji je u utakmici postigao svega samo jedan koš s linije slobodnih bacanja, te se vrlo brzo uvalio u probleme s osobnim pogreškama.

Zadar je sada na ljestvici deveti s omjerom 8-16, dok je Cibona 11. s omjerom 8-15, te će još bit velike borbe oba kluba da izbjegnu pretposljednje mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak u ABA ligi.

Učinak igrača

Cibona: Radovčić 12, D.Planinić 12, Marić 6, Novačić 23, Prkačin 8, Gnjidić 6, Branković 4, Drežnjak 4, Nakić 2.

Zadar: Carter 16, Jordano 2, Justice 9, Palokaj 13, Vuković 2, Bursać 13, Junaković 2, Mavra 8, Onuaku 2, J. Planinić 7, Kraljević 1.