Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

hrsport.hr

Nogomet

1. HNL: Osijek u zadnjih 20 minuta zabio Šibeniku tri gola i prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede

Uvjerljiva pobjeda ekipe Nenada Bjelice

Nogometaši Osijeka pobjedom u Gradskom vrtu 3:0 nad Šibenikom prekinuli su svoj niz od četiri utakmice bez pobjede u prvenstvu Hrvatske.

Osijek je imao priliku povesti već u 59. minuti, ali iz jedanaesterca precizan nije bio Ramon Mierez.

Osijek je taj promašaj popravio u 65. minuti kada za 1:0 zabija Ivan Santini.

Osijek u 73. minuti dolazi do vodstva od 2:0. kada 22. gol u sezoni zabija Argentinac Mierez, čime se iskupio za promašeni jedanaesterac 14 minuta ranije.

Osijek je pobjedu potvrdio u sudačkoj nadoknadi kada iz kontranapada za 3:0 zabija Mađar Adam Gyurcso. Bivši igrač Hajduka je tako zabio prvi gol u dresu Osijeka.

Osijek je ovom pobjedom došao do 71 boda, čime je još učvrstio svoje drugo mjesto na ljestvici.

S druge strane, Šibenik je ostao šesti na tablici s 35 bodova, no oni su u prošlom kolu riješili svoj status u Prvoj ligi za sljedeću sezonu.