hrsport.hr

Nogomet

1. HNL: Pobjeda Hajduka na gostovanju kod Istre 1961

Teška pobjeda Splićana

Nogometaši splitskog Hajduka ostvarili su novu prvenstvenu pobjedu pobijedivši Istru 1961 minimalnim rezultatom od 0:1.

Hajduk je dominirao tijekom cijelog susreta, a domaćini su imali par opasnih prilika za gol Lovre Kalinića.

Jedini pogodak za “Bijele” postigao je Stefan Simić u 69. minuti dvoboja. Gol je prepisan njemu nakon što se na VAR-u pregledavala snimka nije li možda Hajdukov stoper bio u zaleđu.

Domaćini su ostali s igračem manje kada je kapetan Slavko Blagojević u 90. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton nakon oštrog starta na Hajdukovog napadača Marka Livaju.

Hajduk ovom pobjedom i dalje drži priključak u borbi za Europu zajedno s Rijekom i Goricom, dok Istra i dalje vodi boj za ostanak u elitnom razredu Prve HNL zajedno s Lokomotivom i Varaždinom.

Hajduk u sljedećem kolu kod kuće dočekuje Osijek, a Istra ide u goste kod Dinama.