Nogomet

Grbić i povratnik Vrsaljko godinu završavaju na čelu Primere sa svojim Atleticom

Odličan dan za hrvatske nogometaše u Primeri

Pozadina: Pixabay / Montaža: hrsport.hr

Šime Vrsaljko napokon proživljava lijepe dane u svojoj karijeri, rekli bismo prvi put nakon 2018. godine. Prije dva tjedna vratio se profesionalnom nogometu nakon devet mjeseci izbivanja s travnjaka zbog ozljede koljena, te je u povratničkoj utakmici za svoj Atletico postigao pogodak nakon samo sedam minuta provedenih na terenu u susretu španjolskoga kupa protiv Cardassara (3:0). Danas je, pak, Šime prvi put startao u dvoboj nakon više od deset mjeseci (Villarreal 23. veljače), i to na poziciji desnoga krila protiv Getafea u ligaškom srazu. Na terenu je bio do 57. minute kada ga je zamijenio Saul Niguez.

Vrlo solidna Šimina partija za ostanak na vrhu ligaške tablice

Iznimno je lijepo vidjeti koliko ga Diego Simeone cijeni, dajući mu priliku u ovakvim utakmicama u kojima se madridski klub bori za ostanak na vrhu Primere. Šime mu se odužio odigravši vrlo solidnu partiju. Susret između Atletica i Getafea na Wanda Metropolitanu završio je pobjedom domaćina od 1:0, a jedini pogodak postigao je Luis Suarez u 20. minuti. Neko vrijeme na prvoj poziciji španjolske lige gledali smo Real Sociedad, no u posljednjih šest utakmica ovaj je klub osvojio samo tri boda, dok je Atletico u istom razdoblju osvojio 15 od mogućih 18 bodova.

Modrićev pogodak glavom

U ovim trenucima njihov veliki gradski rival, Real, igra svoj posljednji dvoboj ove kalendarske godine te vode na poluvremenu u gostima kod Elchea s 1:0 pogotkom hrvatskog virtuoza, Luke Modrića, koji je pokazao da može zabiti i glavom. Bez obzira kako završi ovaj dvoboj, 2020. godinu madridski će Atletico s našim Vrsaljkom i Grbićem završiti na prvome mjestu Primere, a Real će godinu okončati na drugoj poziciji. Tri Hrvata na prve dvije pozicije…