hrsport.hr

Nogomet

Hrvatski nogometni kup: Dinamo u polufinalu

Jako dobar otpor Koprivničana “europskom” Dinamu

Nogometaši Dinama plasirali su se u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši Slaven Belupo s 2:0 na domaćem terenu.

Koprivničani su kvalitetno parirali Dinamu do 70. minute dvoboja kada je iz kaznenog udarca gol postigao Dinamov napadač Bruno Petković. Na 2:0 povisio je kapetan Arijan Ademi deset minuta kasnije kada je ponovno u glavnoj ulozi bio Petković. Vratar Slavena, Ivan Filipović mu je obranio pokušaj, no na odbijenu loptu natrčao je Ademi te ju zakucao u mrežu za +2 i potvrdu Dinamova plasmana u polufinale Kupa.

Dinamo čeka ždrijeb daljnjeg razvoja u Kupu te se polako okreću obvezama u domaćem prvenstvu i Europskoj ligi. Nadolazeći vikend kod kuće ih očekuje derbi protiv Rijeke.

Što se tiče gostiju iz Koprivnice, oni ovaj vikend kod kuće dočekuju Lokomotivu u sklopu Prve HNL.