Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Nogomet

KL: Hajduk odlično otvorio europsko natjecanje i pobijedio Kazahstance

Hajduk rutinski do pobjede, odličan Ljubičić

Nogometaši Jensa Gustafssona pobjedom su otvorili kvalifikacije za Konferencijsku ligu svladavši kazahstanski Tobol rezultatom 2:0 na domaćem terenu.

Hajduk je od samog starta utakmice kontrolirao igru i imao dosta dobrih prilika za postići pogodak, a pritisak se isplatio u 22. minuti nakon odlične akcije Sahiti – Ljubičić. Mladi napadač Marin Ljubičić postigao je pogodak za vodstvo od 1:0 i erupciju oduševljenja na Poljudu.

Hajduk je i nakon prvog pogotka nastavio s visokom igrom i presingom te je na 2:0 povisio, također, mladi Marin Ljubičić. Sigurni smo kako je odigrao utakmicu iz snova u bijelom dresu.

Tobol je tek prvi udarac u okvir vrata Lovre Kalinića uputio u 86. minuti nakon slobodnog udarca, te je Kalinić većim dijelom utakmice mirovao u svom šesnaestercu.

Hajduk se nakon ove pobjede okreće domaćem prvenstvu i prvom derbiju sezone na Poljudu u nedjelju protiv Osijeka s početkom u 21 sat.

Uzvratni susret protiv Tobola je na rasporedu 29. srpnja.

Napomenimo kako je za Hajduk večeras debitirao Filip Krovinović koji je u ponedjeljak postao navi igrač splitskih “Bilih”.