hrsport.hr

Nogomet

PRVA HNL U Koprivnici Šibenik vodio s 0:2, Slaven ipak došao do 2:2

Sjajno prvo poluvrijeme u srcu Podravine

Prvu utakmica 22. kola HT Prve lige odigrali su u Koprivnici Slaven Belupo i Šibenik.

Šibenčani su bolje otvorili susret tako što je Ampem u 21. minuti zabio za vodstvo gostiju sa Šubićevca. I nakon gola nastavio se pritisak Šibenika, koji se isplatio u 40. minuti kada je Deni Jurić sam projurio pored Paratskog i poentirao u mrežu nemoćnoga Filipovića za 0:2. Taj drugi pogodak Šibenika kao da je motivirao Farmaceute, za koje je zabio Knoll za smanjenje na 1:2 u 43. minuti, a potom samo minutu kasnije zabio je i Miroslav Iličić pored nemoćnog Labrovića za 2:2.

U drugom poluvremenu pao je tempo igre s obje strane i svatko je s terena odstupio s po jednim osvojenim bodom.

Slaven u idućem kolu ide u goste Dinamu, a u utorak ih očekuje utakmica Kupa protiv GOŠK-a iz Dubrovnika.

S druge pak strane, Šibenčani kod kuće dočekuju Lokomotivu, a u srijedu im dolazi Istra 1961 u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.