Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

hrsport.hr

Rukomet

EHF LIGA PRVAKA Nije iskorištena Ašaninova pomoć: Celje – PPD Zagreb 29:28 (14:12)

Hrstić promašio priliku u posljednjim sekundama za izjednačenje

Montaža: hrsport.hr

Zagrebaši nisu vodili niti sekundu u 60 minuta dvoboja protiv izravnih konkurenata za prolaz dalje, slovenskog Celja. Kada je to tako, do pozitivnog rezultata, jasno, ne može se doći, a upravo je taj pozitivan rezultat bio imperativ hrvatskog prvaka u zadržavanju aspiracija za prolaskom dalje. Ovako ostaju samo teoretske šanse…

Šarac zadavao glavobolje zagrebašima

Početak dvoboja sugerirao je da su domaćini iznimno motivirani „prizemljiti“ Lavove, koji su u uzletu nakon dvije pobjede u SEHA ligi. Brzo je Zagreb počeo parirati slovenskoj ekipi, održavao rezultatsku izjednačenost u nekoliko navrata, no najčešće je semafor bio više blagonaklon domaćoj momčadi. Jedan od najboljih mladih igrača Europe, kojeg je i EHF uoči sezone proglasio za jednog od najperspektivnijih, naš Josip Šarac, zadavao je glavobolje Zagrebovoj obrani, postigavši pet pogodaka i ostvarivši dvije asistencije u prvih 30 minuta igre. Ponajviše zahvaljujući njegovoj raspoloženosti, Celje je na poluvremenu imalo +2.

Neiskustvo i promašeni ziceri odnijeli pobjedu k Slovencima

Celjani odlično ulaze u drugu dionicu te se brzo odvajaju na +4, a u 40. minuti i na najvećih +5 (22:17). Čijim pogotkom? Jasno, Josipa Šarca. Od 45. do 49. minute zagrebaši rade seriju 3:0 pomoću koje se vraćaju u meč te na minimalni zaostatak. U 52. minuti Hrstić zabija za izjednačenje (26:26), prvo nakon 18. minute i 6:6. U finišu susreta istaknuo se Matej Ašanin s nekoliko fantastičnih obrana, no, nažalost, to njegovi suigrači nisu uspjeli pretvoriti u pobjedu. Toliko željenu pobjedu. Naposljetku, presudilo je neiskustvo, pogotovo mladog Luke Lovre Klarice, koji je odigrao jako dobru utakmicu zabivši četiri pogotka, no promašio je nekoliko izglednih prilika. Imao je Zagreb i napad za bod, no Matej Hrstić loptu šalje kraj gola. Slovenci su mogli početi slaviti, ovime su se riješili jednog konkurenta za prolazak dalje. Tako im sad predstoji borba s francuskim Nantesom za šestu poziciju u skupini.

Ašaninovih deset obrana, ali najvažnije su stigle u finišu susreta

Zagrebaše je u napadu, ako možemo tako reći, „uništio“ hrvatski rukometaš, Josip Šarac s deset pogodaka iz 13 pokušaja. U redovima hrvatskog prvaka Matej Hrstić bio je najefikasniji sa šest pogodaka iz deset udaraca. Treba izdvojiti i Luku Mrakovčiću sa šest asistencija, kao i Mateja Ašanina, koji je do kraja upisao deset obrana, ali je one ključne imao u završetku susreta kada je najviše držao svoju momčad u igri za izbjegavanjem poraza. Poraza koji je, naposljetku, bio neizbježan.

Već preksutra u Sutinsku vrelu stiže Barca

Kao što je već rečeno, Celje i Nantes vodit će bitku za posljednje mjesto koje vodi dalje, dok Zagrebu treba čudo kako bi se ugurao u to društvo. Već u četvrtak u Sutinsku vrelu stiže europski viceprvak, Barcelona, pa krajem mjeseca i Veszprem, još jedan član prosinačkog Final Foura, pa se u ožujku ide u Kiel… Ne smije se biti nerealan. Sve šanse su prokockane…

Celje – PPD ZAGREB 29:28 (14:12)

Celje: Vujović (6), Gaberšek; Cvetko, Mazej, Dragašević, Razgor 2 (1), Marguč 1, Šarac 10, Grošelj 3, Poteko, Kodrin 5, Horzen 4, Mlakar 2, Leban 2, Novak, Načinović. Trener: Tomaž Ocvirk

PPD ZAGREB: Jandrić (1), Ašanin (8+2); Šipić, Vistorop 4 (4), Mrakovčić 1, Mandić, Klarica 4, Burić 4, Obradović 2, Kraljević, Laljek 1, Matanović 5, Ravnić, Hrstić 6, Leimeter, Grahovac 1. Trener: Vlado Šola

Tijek rezultata (svakih pet minuta): 1:0, 4:3, 5:4, 8:6, 11:10, 14:12 // 17:14, 22:18, 25:22, 26:24, 28:27, 29:28

Skupina B Lige prvaka

POZICIJAMOMČADUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Barca9900+7018
2.Veszprem9612+4313
3.Motor10604-1812
4.Aalborg9504-410
5.Kiel9414+149
6.Celje10307-406
7.Nantes8206-104
8.PPD ZAGREB8008-550

Zagrebove utakmice LP u veljači

UTAKMICAREZULTAT / TERMIN
Celje – PPD ZAGREB29:28
PPD ZAGREB – Barcačetvrtak, 20:45 h
PPD ZAGREB – Nantesnedjelja, 18:00 h
Aalborg – PPD ZAGREB18. veljače, 18:45 h
Nantes – PPD ZAGREB23. veljače, 20:45 h
PPD ZAGREB – Veszprem25. veljače, 20:45 h
Ostavi komentar

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Možda će vas zanimati

Rukomet

Usporedba Nexea i Metkovića s početka ovog stoljeća