Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

hrsport.hr

Rukomet

EHF LIGA PRVAKA Samo pobjeda drži Lavove u igri za prolaz dalje: Celje – PPD Zagreb (18:45 h)

Pobjeda je imperativ!

Montaža: hrsport.hr

Krenuli su zagrebaši u novu godinu s pobjedama te nas to naročito veseli. Prvo je u Sutinskoj vreli u sklopu nove sezone SEHA lige pao slovački Tatran Prešov našeg Slavka Goluže (25:20), da bi u subotu ekipa Vlade Šole napravila veliki preokret u drugom dijelu protiv Eurofarm Pelistera, još jednog hrvatskog trenera, Željka Babića (26:23). Ova posljednja utakmica uvjerila nas je da se Lavovi nisu zaboravili boriti. Dapače, borili su se oni i jesenas, no dobri rezultati nikad nisu pokucali na vrata. Krenulo je nabolje…

Okršaji protiv Celja i Nantesa ključni

Da je krenulo nabolje na svom poljima hrvatski prvak to mora pokazati i u Ligi prvaka, natjecanju u kojem nemaju niti jedan osvojeni bod ove sezone u sedam odigranih utakmica. Nalaze se, naravno, na posljednjemu mjestu skupine B s četiri boda manje od šestoplasiranog Nantesa, koji je na zadnjoj poziciji koja vodi u drugi krug natjecanja. Budući da je još sedam dvoboja pred zagrebašima, zaostatak se čini dostižan, no nadolazeći susreti protiv Barce, Kiela, Veszprema, Aalborga u gostima, ne ulijevaju previše optimizma. Ključne utakmice bit će one protiv Nantesa (doma 14. veljače, u gostima 23. veljače) te večerašnji protiv Celja.

„Disciplinirana igra u napadu i čvrsta obrana donose pozitivan rezultat“

Trener Lavova, Vlado Šola, naglašava kako je bitno ponoviti drugo poluvrijeme protiv Eurofarma. Samo tako može se svladati slovensku ekipu koja je u listopadu s uvjerljivih +8 slavila u zagrebačkoj Areni:

„Očekujem da ćemo na utakmici s Celjem ponoviti dobru igru iz drugog poluvremena protiv Eurofarma. Ako budemo imali discipliniranu igru u napadu i čvrstu obranu, koju smo pokazali s dobrim golmanima, imat ćemo šanse za pozitivan rezultat u Celju. Celje kao ekipa izuzetno je težak protivnik i igraju jedan jako kvalitetan rukomet. Ne smijemo ih ni u jednom trenutku podcijeniti, ali niti precijeniti. Znamo svoje kvalitete koje posjedujemo, vratili smo samopouzdanje nizom pobjeda. Moramo odraditi utakmicu od prve do zadnje minute disciplinirano i agresivno.“

Dakle, pobjeda i samo pobjeda. Ništa drugo ne dolazi u obzir. Unatoč tomu što će Slovenci u večerašnji dvoboj ući kao blagi favoriti. Sraz iz Dvorane Zlatorog između slovenskog prvaka i hrvatskog prvaka pogledajte od 18:45 sati na programu Arene Sport 1.

Skupina B Lige prvaka

POZICIJAMOMČADUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Barca9900+7018
2.Veszprem9612+4313
3.Motor10604-1812
4.Aalborg9504-410
5.Kiel9414+149
6.Nantes8206-104
7.Celje9207-414
8.PPD ZAGREB7007-540

Zagrebove utakmice LP u veljači

UTAKMICATERMIN
Celje – PPD ZAGREBvečeras, 18:45 h
PPD ZAGREB – Barcačetvrtak, 20:45 h
PPD ZAGREB – Nantesnedjelja, 18:00 h
Aalborg – PPD ZAGREB18. veljače, 18:45 h
Nantes – PPD ZAGREB23. veljače, 20:45 h
PPD ZAGREB – Veszprem25. veljače, 20:45 h
Ostavi komentar

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Možda će vas zanimati

Rukomet

Usporedba Nexea i Metkovića s početka ovog stoljeća