Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

hrsport.hr

Rukomet

HRVATSKI ŽENSKI RUKOMET U EUROPI Podravki se dodatno smanjile šanse za prolaskom dalje, Lokomotiva još uvjerljivija nego jučer

Lokosice ponovno među osam najboljih

Foto: HRS

Dok je fokus čitave sportske javnosti u Hrvatskoj usmjeren na Svjetsko prvenstvo za rukometaše u Egiptu i utakmicu Kauboja s Angolom, jednim okom pratili smo i događanja iz ženskog rukometa. Podravka Vegeta, Lokomotiva i Bjelovar danas su odigrali svoje susrete europskih natjecanja, a pozitivan rezultat jedino su ostvarile zagrebačke Lokosice.

„Nulašicama“ leži Koprivnica

U 11. kolu Lige prvakinja, Podravka Vegeta doživjela je novi, sedmi uzastopni poraz u najjačem klupskom natjecanju u Europi. Nakon dugo vremena koprivnički klub mogao se smatrati blagim favoritom, no niti to nije bilo dovoljno za prekid crnog niza. Bolje su bile rukometašice rumunjske Ramnicu Valcee, ekipe koja je uoči ovoga kola jedina bila bez boda u skupini B. Očito da „nulašicama“ odlično leži Koprivnica, budući da je i Borussia svoje jedine bodove upisala u srcu Podravine.

Poredak skupine B

POZICIJAEKIPAUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyor10730+7417
2.Brest11632+4515
3.CSKA Moskva9711+2715
4.Odense11614+5113
5.Budućnost9324-138
6.Ramnicu Valcea7106-492
7.Borussia Dortmund9108-532
8.PODRAVKA VEGETA8107-822

Ozljeda Milošević obilježila završnicu dvoboja

Čitavi susret vodile su gostujuće rukometašice, a igračice Zlatka Saračevića prekasno su se probudile, tek u posljednjim minutama kada su krenule sa žustrijom i bržom igrom. Međutim, probijanje u napadu Lamprini Tsakalou kod rezultata 23:25 prekinulo je nadanje svih simpatizera hrvatskih prvakinja kako bi barem bod mogao biti spašen. Još se pred sam kraj susreta ozlijedila ponajbolja igračica Podravke i specijalistica za obranu, Selena Milošević, koja je iščašila koljeno prilikom jednog doskoka. Saračević ju je sigurno izgubio na najmanje nekoliko tjedana, a ako se radi o puknuću ligamenata, onda će izvan stroja biti i dulje. Naposljetku, podravkašice su izgubile rezultatom 25:27 te padaju na posljednje mjesto skupine B, s istim brojem bodova kao šestoplasirane Ramnicu Valcea i Borussia. Šest ekipa prolazi dalje, što znači da je prolazak još uvijek moguć, no vrijeme je da se trgnu „Saračeve djevojke“.

Na korak do repriziranja prošlosezonskog uspjeha

Europski kup donio je, pak, svjetlost u hrvatski ženski rukomet, s obzirom na još jednu uvjerljivu predstavu Lokomotive. Nakon jučerašnjeg slavlja nad najboljom talijanskom ekipom, Jomi Salernom u Zagrebu od 33:22, danas je također na Trešnjevci pala ista ekipa, ovaj put još uvjerljivije – 34:18. Briljirala je krilna igračica Nenada Šoštarića, jedna od „Kraljica šoka“, Andrea Šimara, s 11 pogodaka. Ukupnom pobjedom od 67:40, Lokosice su se kvalificirale u četvrtfinale Europskoga kupa te su time došle na korak do ponavljanja prošlosezonskog uspjeha i polufinala (koje nikad nije odigrano) protiv srpske Naise iz Niša.

Prejake Grkinje

Drugi hrvatski klub u istom natjecanju, Bjelovar, nije uspio preći tešku prepreku u vidu grčkog PAOK-a, koji je slavio u oba susreta osmine finala. Nakon jučerašnjih 21:28, danas su Grkinje slavile s 24:30. Najbolja kod Bjelovarčanki bila je Mihaela Gavrić s osam golova. Četvrtfinalne utakmice Europskoga kupa trebale bi se odigrati 13. i 21. veljače.

Ostavi komentar

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Možda će vas zanimati

Rukomet

Ponajbolja Lokosica dala nam je svoj komentar na sinoćnju tragediju

Rukomet

U spomen na legendu hrvatskog i svjetskog rukometa

Rukomet

Odlazak istinskog velikana hrvatskog rukometa