Hrgovićev meč protiv Itaume pomaknut za kraj kolovoza
Borba Filipa Hrgovića (34, 20-1) i Mosesa Itaume (21, 14-0) ponovno je odgođena. Umjesto prvotno planiranog termina 25. srpnja, meč će se održati krajem kolovoza, potvrdio je Itaumin promotor Frank Warren.
Warren je izjavio kako se na usklađivanju termina radilo nekoliko tjedana, ali da nije riječ o problemu, već o logističkom usklađivanju svih strana. Najavio je kako bi službena objava mogla uslijediti idućeg tjedna, a borba se očekuje 22. ili 29. kolovoza.
Hrgović je prema ugovoru obvezan boriti se protiv Itaume, Agita Kabayela, Daniela Duboisa ili Fabija Wardleyja. Budući da Dubois i Wardley krajem godine imaju dogovoren revanš, a Kabayel čeka obaveznu priliku protiv Oleksandra Usika, Itauma je jedina preostala opcija.
Hrvatski teškaš jedini je poraz u karijeri doživio od aktualnog WBO prvaka Daniela Duboisa. U karijeri je zabilježio pobjede nad Zhileijem Zhangom i Joeom Joyceom. Posljednji put boksao je u svibnju, kada je pobijedio Davea Allena prekidom u trećoj rundi. Itauma je u ožujku svladao Jermainea Franklina prekidom u petoj rundi.