Porzingis potpisao dvogodišnji ugovor s Golden State Warriorsima

Kristaps Porzingis potpisao je dvogodišnji ugovor s Golden State Warriorsima vrijedan 40 milijuna dolara, potvrdio je njegov agent za ESPN. Ugovor uključuje opciju igrača za drugu sezonu.

Latvijski košarkaš u Golden State je stigao u veljači putem razmjene iz Atlanta Hawksa, koji su zauzvrat dobili Buddyja Hielda i Jonathana Kumingua. U 15 utakmica za Warriorse, od kojih je 11 započeo u početnoj petorci, Porzingis je bilježio prosječno 16,1 poen i 5,3 skoka po susretu.

Tridesetogodišnji 218 centimetara visoki centar bio je dio momčadi Boston Celticsa koja je osvojila NBA naslov 2024. godine. Sljedeće sezone ostvario je rekordnih 41,2 posto šuta za tri poena (103 od 250), no nastupio je u samo 42 utakmice regularnog dijela sezone, djelomično zbog zdravstvenih problema. Porzingisa posljednjih godina muči sindrom posturalne ortostatske tahikardije (POTS), koji uzrokuje ubrzan rad srca, vrtoglavicu i ekstremni umor.

U karijeri je Porzingis nastupao za New York Knickse, Dallas Maverickse, Washington Wizardse, Boston Celticse, Atlanta Hawkse i Golden State Warriorse. Prosječno bilježi 19,5 poena, 7,6 skokova, 1,9 asistencija i 1,8 blokada po utakmici, uz 36,4 posto uspješnosti šuta za tri poena.

Prema medijskim napisima, Golden State je tijekom stanke između sezona zainteresiran za dovođenje LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa.

Tvrtko Horvat

Stručnjak za sportsko klađenje i savjetnik za iGaming industriju

Tvrtko Horvat je stručnjak za sportsko klađenje s bogatim iskustvom u industriji igara na sreću. Karijeru je započeo u fizičkim kladionicama, gdje je radio na raznim pozicijama vezanim uz korisničko iskustvo, analizu tečajeva i upravljanje ponudom. Kasnije se prebacio na online sektor, gdje je posljednjih 8 godina fokusiran na razvoj i testiranje ..
Posebna ponuda za vas! 🤑
Pretplati se i uzmi 40 FS + 20% cashback!
Please enter a valid email address.
Pozivamo vas da se pridružite našoj zajednici!
👍
Hvala!

Dodali smo vas na našu mailing listu.