Hrvatski tenisači i tenisačice saznali suparnike u Cincinnatiju
Kombinirani ATP Masters 1000 i WTA 1000 turnir u Cincinnatiju počinje u četvrtak, a u glavnom ždrijebu nastupit će dvojica hrvatskih tenisača i tri tenisačice.
Marin Čilić (ATP – 85.), nekadašnji pobjednik turnira koji je u glavni ždrijeb ušao s pozivnicom, u prvom će kolu igrati protiv Španjolca Daniela Meride Aguilara (ATP – 63.), ovogodišnjeg pobjednika turnira u Umagu. Merida Aguilar je na kanadskom Mastersu ostvario prvi četvrtfinale u karijeri na toj razini natjecanja. Pobjednik tog dvoboja u drugom će kolu igrati protiv Belgijca Zizoua Bergsa, 30. nositelja koji je slobodan u prvom kolu.
Dino Prižmić (ATP – 98.) zaobišao je kvalifikacije nakon više otkaza i izravno ušao u glavni turnir. U prvom kolu suparnik će mu biti Britanac Cameron Norrie (ATP – 37.), najviše rangirani tenisač u ždrijebu koji nije nositelj. Prižmiću je ovo prvi nastup od sredine srpnja, kada je zbog iscrpljenosti predao meč drugog kola Croatia Opena u Umagu Slovaku Alexu Molčanu. U slučaju pobjede nad Norriejem, u drugom ga kolu čeka prvi nositelj turnira, Nijemac Alexander Zverev.
U ženskom dijelu turnira Donna Vekić, 31. nositeljica, slobodna je u prvom kolu. U drugom će kolu igrati protiv pobjednice dvoboja Kineskinje Wang Xinyu (WTA – 41.) i igračice iz kvalifikacija.
Petra Marčinko (WTA – 53.) u prvom kolu igra protiv Švicarke Simone Waltert (WTA – 90.). Pobjedom bi u drugom kolu stigla do susreta s trećom tenisačicom svijeta, Amerikankom Jessicom Pegulom.
Antonia Ružić (WTA – 56.) u prvom će kolu igrati protiv Poljakinje Magdalene Frech (WTA – 45.). U slučaju prolaska u drugo kolo suparnica će joj biti 26. nositeljica, Latvijka Jelena Ostapenko.
Sve mečeve hrvatskih predstavnika u Cincinnatiju prenosi program Sport Kluba.