Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Košarka

ABA liga: Splitu jako važna pobjeda u Skoplju

‘Žuti’ pobjedom zaključili godinu u ABA ligi…

Košarkaši Srđana Subotića upisali su četvrtu ovosezonsku pobjedu u regionalnoj ABA ligi nakon što su u gostima pobijedili makedonski MZT rezultatom 85:80.

Utakmica je bila izjednačena u više navrata te je i jedna i druga ekipa imala svoj odskok u određenim trenucima utakmice. Split je u prvom dijelu vodio rezultatom 31:21, no domaćini su brzo vratili stvari u svoju korist i u jednom momentu odnijeli prednost od sedam koševa prednosti, da bi Mavra teškom tricom sa zvukom sirene za kraj poluvremena doveo Split na minimalni zaostatak od samo pola koša minusa (40:41).

U drugom poluvremenu također smo gledali “klackalicu” rezultata, ali splitska kvaliteta ipak je došla do izražaja krajem treće četvrtine kada su ponovno vratili vodstvo u svoju korist te do kraja utakmice kontrolirali rezultat.

Kod Splita najefikasniji je bio Mavra koji je postigao 23 poena, Nelson je ubacio 18, a Mate Kalajžić odigrao je večeras odličnu partiju sa 17 poena uz šut za dva od 83%.

Split je u sljedećem kolu domaćin Crvenoj zvezdi na Gripama. Taj dvoboj na rasporedu je 2. siječnja 2023. godine.

SPLIT: Mavra 23, Nelson 18, Kalajžić 17, Gizdavčić 1, Sullivan 1, Runjić 6, Ukić 3, Shorter 16, Jukić, Šarić.

Standings provided by Sofascore

Ostavi komentar

Možda će vas zanimati

Košarka

Split je ovom pobjedom došao na omjer 6-11 te je u igri za prolaskom u doigravanje ABA lige

Košarka

Veliki skalp 'Žutih' za putovanje u sigurnu luku...

Košarka

Loš šut Zadrana, Ciboni derbi...

Košarka

Večeras su Zadrani na domaćem parketu Dvorane Krešimira Ćosića upisali i treću uzastopnu pobjedu u ABA ligi