Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Rukomet

Borba za drugi krug Lige prvakinja još traje! Hrabro na Dankinje: Odense – Podravka Vegeta (16:00 h)

Nastavlja se rukometna Liga prvakinja

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta // Montaža: hrsport.hr

Mjesec i pol prošlo je od posljednjeg dvoboja podravkašica u Ligi prvakinja. Gostovao je tada jaki francuski Brest u koprivničkoj dvorani, a igračice Zlatka Saračevića pružile su vrlo kvalitetnu predstavu, no izgubile su s -7 (25:32), što nije bio realni pokazatelj odnosa snaga, barem što se toga dana tiče. Od tada je prošlo dosta vremena, svašta se dogodilo, od nekoliko novih susreta s koronavirusom, pa do Europskog prvenstva na kojemu je Hrvatska polučila najbolji rezultat u povijesti uzevši brončanu medalju pobijedivši Dansku. Upravo je danski klub, Odense, današnji protivnik Podravki, a jedna podravkašica okušala se u susretu s Dankinjama na Euru – Dejana Milosavljević.

Vraćaju se Mrđen i Jandrašić

Najbolja igračica hrvatskih prvakinja bit će glavna Saračevićeva uzdanica u današnjem susretu Lige prvakinja, no ne i jedina. U ekipu su se vratile mlade vanjske igračice, Ivana Mrđen (22) i Lucija Jandrašić (20), te uz ostale „prvotimke“, poput Carlos, Beganović, Dumanske i ostalih, možda se i može zaprijetiti izrazito favoriziranoj, najboljoj danskoj ekipi. Od „udarnih igli“ jedino ne bi trebala nastupiti Lamprini Tsakalou koja već neko vrijeme vuče zdravstvene tegobe.

„Domaći poraz nije bio realan“

Još uvijek boli težak domaći poraz od Odensea iz listopada (17:33), a djevojke su jučer put Skandinavije otišle s tom mišlju u glavama. Svjestan je Saračević da današnji eventualni rezultat ne bi pokazao realni omjer snaga, budući da i jednima i drugima nedostaje utakmica:

„Najveći problem je što već duže vrijeme nismo imali utakmica, ali cure rade maksimalno i imamo dobru atmosferu. Činjenica je da bi nam kontinuitet utakmica mogao pokazati stvarno stanje na terenu, ali idemo tamo odigrati maksimalno i pokazati sebi, a i svima ostalima da domaći poraz protiv Odensea nije bio realan.“

Mia Rej pristigla iz Kopenhagena

Danska ekipa ne nalazi se u naročito dobroj formi ako pogledamo posljednje rezultate, budući da su u posljednje tri utakmice dvaput izgubile (Esbjerg – prvenstvo i Brest – LP), a niti u Ligi prvakinja im ne cvatu ruže (tri poraza u zadnja četiri dvoboja). Unatoč tomu, nalaze se na četvrtoj poziciji skupine B te su već, praktički, osigurale plasman u drugi krug LP. Kada u ekipi imate renomirane igračice i svjetske prvakinje s Nizozemskom, kao što su Tess Wester, Lois Abbingh i Nycke Groot, onda ne morate strahovati za budućnost. Prošlog mjeseca im se pridružila i srednja vanjska, Mia Rej, iz Kopenhagena, jedna od najboljih strijelkinja netom završenog EP-a, što ih čini još jačima.

Dvoboj Lige prvakinja između Odensea i Podravke Vegete pogledajte od 16 sati na Areni Sport 2.

Raspored desetoga kola skupine B Lige prvakinja

UTAKMICATERMIN
CSKA Moskva – Brestdanas, 16:00 h
Odense – PODRAVKA VEGETAdanas, 16:00 h
Budućnost – Borussia Dortmundvečeras, 18:00 h
Ramnicu Valcea – Gyorsutra, 18:00 h

Poredak skupine B

POZICIJAEKIPAUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyor8620+5714
2.Brest9621+4614
3.CSKA Moskva7511+1911
4.Odense9504+3610
5.Budućnost7214-175
6.Borussia Dortmund7106-422
7.PODRAVKA VEGETA6105-652
8.Ramnicu Valcea5005-340

Top 5 internet kladionica

1
95%
TOTAL SCORE

100% bonus do 5000kn

Favbet kladionica jedna je od najboljih hrvatskih kladionica koja svojim prepoznatljivim bonusima i ponudom, ruši sve standarde. Osim kladionice, tu je i casino sekcija s mnogo popularnih slot igara.

2
90%
TOTAL SCORE

500kn bonusa na prvu uplatu

PSK je prva sportska kladionica u Hrvatskoj koja svih ovih godina uspijeva zadržati standard kakvog je postavila od samog početka.

3
85%
TOTAL SCORE

400 EUR bonusa na prvu uplatu

Mozzart je regionalna kladionica, sponzor brojnih poznatih klubova i sportaša, koja je postala jedna od najprestižnijih destinacija za klađenje u svijetu.

4
85%
TOTAL SCORE

1000kn paket dobrodošlice

Germania je jedna od najprepoznatljivijih kladionica, koja je na hrvatskom tržištu prisutna već više od 2 desetljeća.

5
80%
TOTAL SCORE

Do 500kn dobrodošlice na prvu uplatu

Supersport kladionica jedna je od najpopularnijih u Hrvatskoj, što opravdava njena široka ponuda sportskih događaja.

Ostavi komentar

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Možda će vas zanimati