Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Odbojka

CEV EUROVOLLEY 2021: Veliko iznenađenje! Hrvatska u osmini finala ipak na Francusku, a ne na jaku Rusiju!

Osmina finala u nedjelju

Četiri su se utakmice odigrale posljednjeg dana grupne faze Europskog prvenstva u odbojci. Tri su završile očekivanim rezultatima (Rusija – BiH 3:0, Slovačka – Bjelorusija 2:3, Italija – Švicarska 3:0), no jedna nam je zapela za oko. Radi se o susretu Belgije i Francuske uoči kojeg su Belgijke ponijele status izrazitih favoritkinja. Međutim, Francuskinje su priredile veliko iznenađenje svladavši svoje susjede rezultatom 3:1 (27:25, 13:25, 25:19, 25:20) te ih tako spustile na četvrtu poziciju u skupini. Francuska je ovom pobjedom napredovala na treće mjesto, a budući da su naše odbojkašice na drugom mjestu svoje grupe, s Francuskinjama će se sučeliti u u nedjelju u osmini finala umjesto s Ruskinjama, koje su bile unaprijed projicirane kao trećeplasirane, iza Srbije i Belgije.

Već se u prvom setu dalo naslutiti kako će Belgijkama biti jako teško. Francuska je dobila prvu dionicu 27:25 nakon što je spasila jednu set-loptu. Favoritkinje su se onda razgoropadile te dopustile susjedama samo 13 poena, no potom ponovno drugačija priča. Francuska je apsolutno zasluženo ostvarila treću pobjedu u skupini (BiH i Azerbajdžan) te će s devet osvojenih bodova put Beograda gdje će odmjeriti snage s Hrvaticama.

Odbojka je još jednom pokazala kako zna biti nepredvidiva. Utakmica osmine finala EP-a između Hrvatske i Francuske odigrat će se u nedjelju. Satnica će se znati naknadno.