Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Rukomet

EHF LIGA PRVAKINJA Rumunjke moraju pasti: Podravka Vegeta – Ramnicu Valcea (16:00 h)

Najvažnija ovosezonska utakmica

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta // Montaža: hrsport.hr

Dok smo svi okupirani događajima iz Egipta, odnosno, Svjetskim prvenstvom za rukometaše, u Koprivnici se odbrojavaju posljednji sati do možda i najvažnije utakmice ove sezone, okršaja s rumunjskom Ramnicu Valceu u 11. kolu Lige prvakinja. Rumunjska je ekipa bez osvojenog boda u dosadašnjem dijelu natjecanja, s maksimalnih šest poraza, no puno bolje ne stoje niti podravkašice, koje su jedino pobijedile u prvoj utakmici Budućnost, a onda nanizale šest susreta iz kojih su izašle kao poražene. Idealna je ovo prilika da se preskoči Borussiju, koja je jučer izgubila od CSKA Moskve, te dospije na šestu poziciju, posljednju koja vodi u drugi krug LP.

„Bodovi bi nam dali ogroman vjetar u leđa“

Posljednja utakmica protiv Odensea (20:35) nije bila nimalo dobro odrađena i to itekako znaju i podravkašice. Lijevo krilo ekipe, Dijana Mugoša, ističe važnost današnje utakmice: „Teško je bilo zaboraviti na poraz protiv Odensea, ali to je sada iza nas, a vrijeme ne možemo vratiti. Možemo dati sve od sebe da se to više ne ponovi. Okrenuli smo se sljedećoj utakmici s Valceom koja nam je izrazito važna. Pripremamo se najbolje što možemo, a stručni stožer i cijela ekipa u ovom trenutku daju sve od sebe. Ovi bi nam bodovi u ovakvom trenutku dali ogroman vjetar u leđa. Dolazi nam jedna iskusna i dobra ekipa koja ima dobre pojedinke, ali mi ćemo morati dati sve od sebe da iskoristimo svaku njihovu manu i samo moramo vjerovati u sebe. Moram reći da će nam nedostajati publika jer je uz njih uvijek sve nekako lakše. Znamo da će nas naši navijači bodriti svim srcem, ali iz sigurnosti svojih domova, sve dok mjere ne budu drugačije dopuštale.“

Dan za rukomet

S onakvom predstavom kao protiv Odensea prije tjedan dana hrvatske prvakinje neće imati šanse niti protiv posljednjeplasirane Ramnicu Valcee. Rumunjke su itekako pobjedive, no igra mora biti bolja. Prije nego što se svi zajedno okrenemo okršaju Hrvatske i Angole u Egiptu, dvoboj između Podravke i Ramnicu Valcee u Koprivnici pogledajte od 16 sati na programu Arene Sport 2.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

11. kolo skupine B Lige prvakinja

UTAKMICAREZULTAT/TERMINNAJEFIKASNIJE IGRAČICE
CSKA Moskva – Borussia35:28Ilyina 9 / Stockschlaeder 5
Brest – Budućnostdanas, 16:00 h
Odense – Gyordanas, 16:00 h
PODRAVKA VEGETA – Ramnicu Valceadanas, 16:00 h

Poredak skupine B

POZICIJAEKIPAUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyor9720+7416
2.CSKA Moskva9711+2715
3.Brest10622+4514
4.Odense10604+5112
5.Budućnost8314-137
6.Borussia Dortmund9108-532
7.PODRAVKA VEGETA7106-802
8.Ramnicu Valcea6006-510
Ostavi komentar

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Možda će vas zanimati

Košarka

Četvrti trener Zadrana u posljednje dvije godine

Vaterpolo

Nakon 15 godina igranja za Barakude

Nogomet

Šibenik golovima Mine i Ćurića došao do pobjede u dalmatinskom derbiju na Šubićevcu,