Fritz se povukao s turnira u Eastbourneu kako bi bio spreman za Wimbledon
Sedmi tenisač svijeta Taylor Fritz objavio je u srijedu da se povlači s ATP turnira na travi u Eastbourneu, gdje je bio prvi nositelj i dvostruki branitelj naslova.
Fritz je trebao odigrati prvi meč protiv kvalifikanta Britanca Jana Choinskog (ATP-106.), no umjesto njega u ždrijeb je uvršten još jedan Britanac Felix Gill, 220. na ATP ljestvici.
Amerikanac je nedavno igrao finale turnira na travi u Stuttgartu i Halleu, a povlačenje iz Eastbournea obrazložio je željom da bude potpuno spreman za Wimbledon koji počinje u ponedjeljak. Fritz je istaknuo da ne voli odustajati, ali da je odluka donesena kako bi si osigurao najbolje šanse za nastup na Grand Slamu.
Iako nije naveo konkretnu novu ozljedu, 28-godišnji polufinalist Wimbledona već je ranije ove godine pauzirao zbog tendinitisa u koljenu, između kraja ožujka i sredine svibnja.
Turnir u Eastbourneu tako je u dva dana ostao bez dva prva nositelja, nakon što se u utorak povukao i Brazilac Joao Fonseca (ATP-27.) zbog ozljede desnog ramena.