Hrvatske odbojkašice poražene i od Francuske, slijedi dvoboj sa Slovačkom

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija zabilježila je drugi uzastopni poraz u skupini D Europskog prvenstva u švedskom Göteborgu. Nakon što su u prvom kolu izgubile od Italije, Hrvatska je u drugom kolu poražena od Francuske s 0:3 (16:25, 17:25, 22:25) nakon 82 minute igre.

Hrvatska je konkurentna bila samo u trećem setu, dok su u prva dva seta ostvarili nulti učinak u servisu i bloku. U prvom setu izbornik Arbutina izvršio je promjenu na poziciji libera, zamijenivši Grabić s Bečić, dok je u trećem setu vratio Grabić. U drugom setu Antunović je zamijenjena Jakšetić, a u trećem Fabris je zamijenjena Mihaljević. Mlinar je ulazila kao taktička zamjena na servisu.

Statistički pokazatelji bili su u korist Francuske. Hrvatska je ostvarila samo jedan as uz deset pogrešaka na servisu, dok je Francuska imala pet asova i šest pogrešaka. Francuska je dominirala u bloku s 14-5, a bila je bolja i u napadu (38-32). Broj pogrešaka bio je gotovo izjednačen — Francuska 17, Hrvatska 18. Francuska je imala bolji prijem servisa: 60-48 posto pozitivnog prijema i 34-17 posto izvrsnog prijema.

Izbornik Arbutina realno je ocijenio nastup svoje momčadi. Istaknuo je da je Hrvatska odigrala slabije nego u prethodnim setovima protiv Italije te da nije iskoristila probleme na prijemu servisa francuske reprezentacije. Francuska je u ovom trenutku, prema njegovoj ocjeni, bolja momčad od Hrvatske. Treći set bio je izjednačeniji, ali je Francuska diktirala ritam i zasluženo pobijedila.

Unatoč porazu, cilj Hrvatske ostaje prolazak skupine, iako su Italija i Francuska označene kao favoriti. Sljedeća utakmica je protiv Slovačke, a izbornik je izrazio nadu u oporavak momčadi. Poraz ima mentalni utjecaj na igračice, ali one se moraju vratiti pozitivnom razmišljanju. Pobjeda protiv Slovačke bila bi korak prema plasmanu u drugi krug natjecanja.

Samanta Fabris bila je najučinkovitija igračica Hrvatske s deset poena. Mika Grbavica postigla je devet poena (jedan as, jedan blok). Ema Strunjak i Luna Bečić postigle su po šest poena (svaka po jedan blok). Božana Butigan postigla je tri poena (dva bloka). Andrea Mihaljević postigla je dva poena, dok su Karla Antunović i Leonarda Grabić postigle po jedan poen.

Tvrtko Horvat

Stručnjak za sportsko klađenje i savjetnik za iGaming industriju

Tvrtko Horvat je stručnjak za sportsko klađenje s bogatim iskustvom u industriji igara na sreću. Karijeru je započeo u fizičkim kladionicama, gdje je radio na raznim pozicijama vezanim uz korisničko iskustvo, analizu tečajeva i upravljanje ponudom. Kasnije se prebacio na online sektor, gdje je posljednjih 8 godina fokusiran na razvoj i testiranje ..
Posebna ponuda za vas! 🤑
Pretplati se i uzmi 40 FS + 20% cashback!
Please enter a valid email address.
Pozivamo vas da se pridružite našoj zajednici!
👍
Hvala!

Dodali smo vas na našu mailing listu.