Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Košarka

I peta zaredom! Cibosi u novoj napetoj završnici slavili i popeli se na 2. mjesto ABA lige!

Ekipa Josipa Sesara slavila je usprkos strašnoj predstavi gostujućeg igrača, Huntera Halea, koji je susret okončao s 44 poena

Košarkaši Cibone slave petu uzastopnu pobjedu! Nakon po dva slavlja u hrvatskom prvenstvu i ABA ligi, upisana je nova pobjeda u regionalnom natjecanju. U Draženovom domu pao je Borac iz Čačka rezultatom 87:85 u utakmici u kojoj je hrvatska momčad bila bolja veći dio susreta, no ponovno je dopustila protivnikovo primicanje u posljednjoj četvrtini. Ekipa Josipa Sesara slavila je usprkos strašnoj predstavi gostujućeg igrača, Huntera Halea, koji je susret okončao s 44 poena, od kojih 32 u drugom poluvremenu.

U dvoboj su cibosi ušli vrlo nervozno u napadu, postigavši prve poene iz igre tek na isteku pete minute. Međutim, vrlo brzo uspjeli su se približiti Borcu koji je u Zagreb stigao s omjerom 0-4. Na kraju prve četvrtine gosti iz Srbije vodili su sa 17:15, da bi početkom druge dionice ponovno rezultatski pobjegli. No, na pogon povratnika Smajlagića, Cibona u posljednje tri minute druge četvrtine ulazi s +6.

Promašaj Đokovića za produžetak

U trećoj četvrtini prednost hrvatske momčadi narasla je do velikih +16, ali onda “motore pali” Hunter Hale i vraća utakmicu u neizvjesnost. Četiri i pol minute prije kraja izjednačuje na 71:71, ali Cibona se ponovno odvaja. U posljednju minutu susreta ušli smo s mišlju kako je sve riješeno (+7 za Cibonu), no Hale nije imao takve misli. “Trpao” je nezaustavljivo, kako s linije za tri poena, prodorima, tako i na slobodnim bacanjima. Na sreću, napadačka kombinatorika “Vukova” i dalje je bila na visokoj razini. Posljednji napad pri rezultatu 87:85 pripao je Borcu. Lopta je došla na desnu stranu do Radovana Đokovića koji promašuje zicer prilikom prodora i poklanja pobjedu Ciboni.

Josip Sesar itekako može biti zadovoljan učinkom Svena Smajlagića za kojeg sve do danas nije znao hoće li zaigrati. Smajlagić je susret okončao s 25 poena, a vrijedi istaknuti i doprinos Lovre Mazalina koji je bio nadomak triple-doublea sa 17 poena, devet skokova i osam asistencija. Reprezentativac, Borna Kapusta, podijelio je devet asista.

Trenutno stanje ABA ljestvice djeluje pomalo nestvarno – u ovom se trenutku Cibona nalazi na drugoj poziciji! Jasno, tek je početak petoga kola te će stanje za dva dana biti drugačije. Upravo tada, u nedjelju, Cibonu očekuje gostovanje u Velikoj Gorici u sklopu petoga kola HT Premijer lige.

CIBONA – Borac 87:85 (15:17, 21:15, 27:18, 24:35)

CIBONA: Radovčić 15, Perasović, Smajlagić 25, Majcunić 4, Mazalin 17, Aranitović 3, Baković 5, Kapusta 12, Ljubičić, Bundović 6. Trener: Josip Sesar

Borac: Glišić, Lešić 2, Đoković, Nikolić, Novaković 15, Radonjić 14, Todorović, Milovanović 10, Čarapić, Hale 44. Trener: Marko Marinović