Jedan od najosebujnijih igrača koji je zaigrao za Hrvatsku je Igor Vori. U reprezentaciji je proživio gotovo sve što jedan igrač može proživjeti… Dio je zlatne generacije iz 2003. godine u Portugalu iako malo ljudi to zapravo zna budući da je tada još bio u sjeni Renata Sulića i Božidara Jovića. Hrvatske navijače istovremeno je znao obradovati, nasmijati i začuditi nesvakidašnjim situacijama, a uz to, 2006. godine se promaknuo u svojevrsnog heroja kada je na Europskom prvenstvu odlično odradio ulogu lijevog krila. 2009. godine dobio je nagradu za najboljeg hrvatskog rukometaša, a posljednjih godina svoje karijere imao je čast i biti kapetan reprezentacije. Povukao se iz aktivnog igranja rukometa, no kao što smo vidjeli na posljednjem Europskom prvenstvu u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, ostao je privržen reprezentaciji kao član stručnog stožera Line Červara i imao je vrlo bitnu ulogu i na tom natjecanju.
Klubovi za koje je nastupao
Igor Vori rođen je u Sesvetama 20. rujna 1980., a svoju profesionalnu karijeru počeo je u najjačem hrvatskom klubu, Zagrebu, 1997. godine. Sa Zagrebom je osvojio četiri domaća prvenstva i tri domaća kupa u četiri godine koliko je i proveo u tom klubu.
2001. godine otisnuo se na dvogodišnju rukometnu avanturu u ne tako rukometnoj naciji, Italiji gdje je igrao u klubovima Alpi Pallamano Prato od 2001. do 2002. i Pallamano Conversano od 2002. do 2003. godine.
2003. godine vraća se na svoju drugu dionicu u rukometnom klubu Zagreb koja je ovaj put trajala dvije godine. Još je jednom sa Zagreb dominirao domaćim prvenstvom i kupom i osvojio obje od tih titula po dva puta. Polako je počeo stvarati ime u rukometnom svijetu i 2005. godine, nakon njegovih igara za reprezentaciju, Barcelona je prepoznala talent koji posjeduje i Igor je pristao potpisati za katalonski klub.
Kada je Igor došao u Barcelonu ona je bila aktualni prvak Europe, odnosno sezonu prije osvojila je Ligu prvaka tako da je ovaj transfer bio ogroman napredak u karijeri. U Barceloni je igrao od 2005. do 2007. godine, a osvojio je jedno španjolsko prvenstvo te jedan španjolski kup, uz nekolicinu manje značajnih trofeja.
Nakon Barcelone i po treći put dolazi u svoj Zagreb, još jednom na period od dvije godine. Kao što to obično i biva, u obje godine koje je proveo u klubu osvojio je domaće prvenstvo i kup te odlučio prihvatiti ponudu tada brzorastućeg njemačkog kluba HSV-a.
U HSV-u je proveo period od četiri godine, točnije od 2009. do 2013. i osvojio jedno njemačko prvenstvo, jedan njemački kup, dva njemačka Superkupa i kruna svega bila je Liga prvaka 2013. godine koju je osvojio igrajući s Blaženkom Lackovićem i Domagojem Duvnjakom.
2013. godine, nakon te najuspješnije sezone u njegovoj karijeri, Igor Vori prelazi u PSG koji pokušava složiti supermomčad koja bi trebala harati europskim rukometom dugi niz godina. Tamo je proveo tri godine, ali klub nije uspio niti jednom osvojiti Ligu prvaka već se okitio s nekoliko domaćih trofeja.
Za kraj svoje klupske karijere, 2016. godine i četvrti put dolazi u Zagreb. A gdje drugdje bismo ga mogli zamisliti da završava karijeru nego tamo gdje je sve i počelo. Još jednom osvaja dva domaća prvenstva i dva domaća kupa te se povlači iz rukometa 2018. godine.
Reprezentacija
Igor Vori za reprezentaciju je debitirao 2003. godine i kao što smo rekli, pomalo je ostao u sjeni Božidara Jovića i Renata Sulića kao igrač koji je s 22 godine pozvan kako bi stekao iskustvo te jednog dana postao jedna od bitnijih karika u reprezentaciji. Hrvatska i Vori te godine okitili su se zlatnom medaljom, a plan da se od Vorija jednog dana napravi prvi pivot reprezentacije, kako ćemo kasnije saznati, bio je i više nego uspješan.
2004. godine također je član zlatne generacije koja je ovaj put poharala Atenu, točnije osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama. Budući da ovaj put u reprezentaciji nije bilo ni Jovića ni Sulića, Vori je imao veliku minutažu i bio je jedan od ključnih igrača. U finalu protiv Njemačke nekoliko puta je iznudio isključenja Nijemaca i sedmerac za Hrvatsku, doprinio je zlatu i s tri pogotka iz četiri udarca.
2005. godine u Tunisu sudjelovao je na Svjetskom prvenstvu i okitio se srebrnim odličjem. Hrvatska je branila titulu svjetskog prvaka i došla do finala ovog natjecanja još jednom, ali tamo ju je nažalost nadigrala Španjolska u jednoj blijedoj predstavi cijele ekipe.
2008. godina bila je rezervirana za Europsko prvenstvo u Norveškoj i Hrvatska s Igorom Vorijem još je jednom igrala finale, ali ovaj put u jednoj domaćinskoj atmosferi od njih je bila jača Danska, a naši reprezentativci morali su se zadovoljiti srebrom.
2009. godine, Svjetsko prvenstvo igralo se u Hrvatskoj i očekivanja su bila velika. Ovo je vjerojatno i najbolji turnir koji je Igor Vori odigrao za Hrvatsku, gdje je na kraju istog i proglašen najboljim igračem te najboljim pivotom. Hrvatska je opet došla do finala te izgubila od Francuske, a svi ćemo zauvijek zapamtiti scenu kada je Vori nezadovoljan suđenjem uplašio suca da će ga pogoditi loptom u glavu te zato dobio direktni crveni karton.
Iduće odličje, opet srebrno, došlo je godinu dana kasnije, na Europskom prvenstvu u Austriji. Hrvatska opet igra odlično, a najistaknutiji pojedinac je opet Igor Vori koji se drugu godinu zaredom okitio titulom najboljeg pivota prvenstva, ali to nije bilo dovoljno za pobijediti Francuze koji još jednom poprilično rutinski Hrvatskoj otimaju zlatnu medalju.
2012. godina donijela je Hrvatskoj dvije bronce. Prva je bila u Srbiji na Europskom prvenstvu gdje zbog domaćinskog suđenja Hrvatska jednostavno nije smjela ući u finale, ali pobjeđuje Španjolsku u borbi za broncu, a druga je došla na Olimpijskim igrama u Londonu. Hrvatska je opet došla do polufinala, ali Francuska je još jednom bila nepremostiva prepreka. U utakmici za treće mjesto, naši reprezentativci nadigrali su Mađarsku te osvojili brončanu medalju. Igor je bio još jednom jedan od istaknutijih pojedinaca na oba natjecanja.
Godinu dana kasnije – nova bronca. Svjetsko prvenstvo u Španjolskoj na kojem su domaćini i uzeli zlato, vidjelo je Hrvatsku i Vorija u polufinalu protiv Danske gdje je Danska ipak bila prejaka te poslala Hrvatsku u borbu za broncu. Bronca je osigurana protiv Slovenije rezultatom 31:26. Ovo je bila ujedno i zadnja medalja koju je Igor Vori kao igrač osvojio s reprezentacijom.
Kao pomoćni trener Line Červara još se okitio zlatnom medaljom na Mediteranskim igrama 2018. godine i srebrnom medaljom na još poprilično svježem Europskom prvenstvu u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.
Za reprezentaciju u karijeri Igor je odigrao impresivnih 240 utakmica i zabio 587 golova.