Luka Plantić doživio prvi poraz u karijeri
Luka Plantić doživio je prvi poraz u profesionalnoj karijeri. Hrvatski boksač izgubio je u Los Angelesu od Gvatemalca Lestera Martineza prekidom u desetoj rundi, u borbi za privremeni WBC-ov naslov prvaka svijeta u supersrednjoj kategoriji.
Plantić je u meč ušao s omjerom 13-0, dok je Martinez imao 20 pobjeda i jedan remi. Hrvatski boksač od početka je pokušavao nametnuti agresivan stil, zauzeti sredinu ringa i pritiskom izazvati protivnikove pogreške. Martinez je, međutim, učinkovito koristio distancu i prednji direkt te je tijekom većeg dijela borbe bio precizniji, češće pogađajući čistim udarcima u glavu i tijelo.
Statistika je već nakon nekoliko rundi pokazivala značajnu prednost Martineza u broju pogođenih udaraca. Plantić je nastavio s pritiskom i ulazio u razmjene, ali nije uspijevao ozbiljnije ugroziti protivnika, koji je zadržavao kontrolu nad borbom.
U desetoj rundi Martinez je Plantića prvi put u meču poslao u nokdaun. Hrvatski boksač brzo se podigao i nastavio, no oko 40 sekundi prije kraja runde Martinez ga je pogodio kombinacijom direkata, nakon čega je sudac Ray Corona zaustavio borbu. Plantić je odmah izrazio nezadovoljstvo odlukom, smatrajući da je mogao nastaviti. Martinez je ostao neporažen i zadržao status privremenog WBC-ova prvaka, dok je 29-godišnji Plantić upisao prvi profesionalni poraz.
Plantić je bio jedan od dva hrvatska boksača koja su se te noći borila za svjetsku titulu. Ranije je Filip Hrgović prekidom pobijedio Mosesa Itaumu i osvojio IBF-ov naslov prvaka u teškoj kategoriji.