hrsport.hr

Nogomet

Hrvatski nogometni kup: Rijeka preko Osijeka do polufinala

Riječani “crna mačka” za Nenada Bjelicu

Nogometaši Rijeke u debiju novog trenera Gorana Tomića svladali su Osječane s 2:1 u Gradskom vrtu u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa.

Riječani su odlično otvorili susret i ranim pogotkom u sedmoj minuti poveli, a gol je postigao Robert Murić. Međutim, domaćini se ubrzo vraćaju. Samo osam minuta kasnije na semaforu je 1:1. Pogodak za Osijek postigao je iskusni kapetan Mile Škorić.

U 35. minuti dvoboja dosuđen je jedanaesterac za domaćine, no Ramon Mierez, koji je preuzeo odgovornost za izvođenje najstrože kazne, promašuje jedanaesterac te na semaforu na kraju poluvremena ostaje 1:1.

Na drugoj strani jedanaesterac je suđen u 71. minuti. Odgovornost je preuzeo ponovno Robert Murić i pogodio za 1:2 te je to bio konačan rezultat današnjeg dvoboja u osječkom Gradskom vrtu.

Nenad Bjelica je po treći put kao trener poražen protiv Rijeke. Podsjetimo, Bjelica je od Rijeke izgubio 2019. u finalu Kupa kao trener Dinama, iduće godine na burovitom Kvarneru u četvrtfinalu kao trener Dinama te danas kao trener Osijeka u istoj fazi natjecanja.

Rijeka sada čeka ždrijeb u kojem će doznati sljedećeg protivnika, onog u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa.

Osijek se okreće prvenstvu u nastojanju da i dalje održe borbu za titulu s Dinamom.