Connect with us

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Rukomet

Poraz od -15 i ne izgleda tako loše kako je moglo biti: Odense – Podravka Vegeta 35:20 (18:10)

Novi debakl Podravke od Dankinja

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka // Montaža: hrsport.hr

Nismo se nadali približno teškom porazu rukometašica Podravke od Odensea kao što je to bio slučaj u listopadu (17:33), no sada se pokazalo da je danska ekipa „crna mačka“ za hrvatske prvakinje. Podravkašice su u susretu desetoga kola Lige prvakinja doživjele novi težak poraz, ovaj put malo manjom razlikom, bilo je -15 (20:35), međutim, posebno je razočaravajući pristup igračica Zlatka Saračevića koje kao da su se predale i prije početka susreta.

Već je u 41. minuti bilo -16

Već nakon pet minuta igre vidjelo se u kojem će smjeru otići utakmica. Domaća ekipa povela je 4:1, ubrzo i 6:2 te su prednost od četiri, pet pogodaka čuvale do pred kraj prvog dijela. U 28. minuti krenulo je rezultatsko odvajanje najbolje danske ekipe. Do 39. minute napravile su seriju od čak 10:0, a dvije minute kasnije stigle su do „koprivničkih“ +16 (27:11). Podravka je u tim trenucima izgledala kao većina ekipa protiv kojih igraju u domaćem prvenstvu kada one igraju protiv njih. Nisu naročito pomogle niti Saračevićeve minute odmore, kao niti njegovi blagi pritisci na švedske suce Andreja i Sandra Smailagića, koji potječu iz Jajca u BiH pa, stoga, razumiju hrvatski jezik. Nije pomogla niti vrlo dobra Julija Dumanska na golu, koja je u prvih 30 minuta „skinula“ čak tri sedmerca, a do kraja je skupila 12 obrana. Osim nje konstantno dobra je bila i Dejana Milosavljević s pet pogodaka.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka

Saračeviću se opasno trese klupa

Zbog nešto promijenjenog formata Lige prvakinja u odnosu na prošle sezone, olakšan je ulazak u drugu fazu natjecanja te su, stoga, podravkašice još uvijek u igri za prolaskom u drugi krug, unatoč nizu od šest uzastopnih poraza. Zbog tog niza Zlatku Saračeviću opasno se „trese“ trenerska klupa, još opasnije nego prije reprezentativne stanke. Za osam dana, 17. siječnja, na redu je iznimno važan susret za Podravku, doma protiv rumunjske Ramnicu Valcee koja je na začelju poretka skupine B bez osvojenog boda. Za prolaz dalje nužna će biti bolja igra, kao i početak skupljanja bodova.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka

Odense – PODRAVKA VEGETA 35:20 (18:10)

Odense: Reinhardt (10), Wester (5); Aambakk, Kyndboel 5, Abbingh 3, Johansen, Quintino 4, Iversen 4, Groot 2 (1), Larsen, Hald 2, de la Cour, Ikehara 2, Hojlund 2, Wallen 2, Rej 9 (2). Trener: Ulrik Kirkely

PODRAVKA VEGETA: Dumanska (9+3), Ećimović; Zadravec 3, Turk 1, Beganović 1, Karlovčan 1, Popović 1, Milošević 3, Džono, Milosavljević 5 (4), Mugoša 1, Franušić, Buljan, Bancilon, Tsakalou 1, Carlos 3. Trener: Zlatko Saračević

Tijek rezultata (svakih pet minuta): 3:1, 6:2, 7:4, 9:6, 13:9, 18:10 // 22:10, 25:10, 29:14, 30:17, 32:20, 35:20  

Rezultati i raspored desetoga kola skupine B Lige prvakinja

UTAKMICAREZULTATNAJEFIKASNIJE IGRAČICE
CSKA Moskva – Brest25:24Ilyina 7 / Jauković 6
Odense – PODRAVKA VEGETA35:20Rej 9 / Milosavljević 5
Budućnost – Borussia Dortmund31:27Radičević 10 / Grijseels 6
Ramnicu Valcea – Gyorsutra, 18:00 h

Poredak skupine B

POZICIJAEKIPAUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyor8620+5714
2.Brest10622+4514
3.CSKA Moskva8611+2013
4.Odense10604+5112
5.Budućnost8314-137
6.Borussia Dortmund8107-462
7.PODRAVKA VEGETA7106-802
8.Ramnicu Valcea5005-340

Raspored 11. kola skupine B

UTAKMICATERMIN
CSKA Moskva – Borussia Dortmund16. siječnja, 16:00 h
Brest – Budućnost17. siječnja, 16:00 h
Odense – Gyor17. siječnja, 16:00 h
PODRAVKA VEGETA – Ramnicu Valcea17. siječnja, 16:00 h
Ostavi komentar

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Možda će vas zanimati

Košarka

Četvrti trener Zadrana u posljednje dvije godine

Vaterpolo

Nakon 15 godina igranja za Barakude

Nogomet

Šibenik golovima Mine i Ćurića došao do pobjede u dalmatinskom derbiju na Šubićevcu,