Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Nogomet

Prvenstvo nije odlučeno u Kranjčevićevoj: I Dinamo upisao remi

Nogometaši Dinama nisu uspjeli već večeras osvojiti svoj peti uzastopni naslov prvaka Hrvatske. Momčad Ante Čačića je na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Lokomotive odigrala slabih 1:1 te tako ostavila i dalje prvenstvenu utrku otvorenom i zanimljivom.

Strijelac za Lokomotivu bio je dinamovac na posudbi Sandro Kulenović u 30. minuti iz jedanaesterca, dok je Dinamo zabio gol zahvaljujući Lokomotivinom obrambenom igraču, Nikoli Soldi, u 50. minuti utakmice.

Prvo poluvrijeme bilo je izrazito dosadnu uz jaku kišu i malo prilika sve do 30. minute kada nakon udarca Matea Marića, Luka Ivanušec loptu zaustavlja rukom, a sudac, Ivan Bebek, bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator iz jedanaesterca bio je Sandro Kulenović koji je poslao loptu u jednu, a Livakovića u drugu stranu. Kulenoviću je to bio osmi pogodak ove sezone u HNL-u.

U drugom poluvremenu Dinamo se uozbiljio te je počeo napadati gol Lokomotive te su imali odličnu šansu preko Mislava Oršića u 48. minuti kada je Ivan Nevistić sjajno obranio njegov udarac. No, taj slobodnjak bio je samo uvod u Dinamov pogodak. Ivanušec je pucao, Nevistiću je lopta prošla kroz noge, ali u pokušaju da loptu izbije s crte svoga gola, Nikola Soldo gađa Mersijana u stražnjicu te lopta ulazi u gol za 1:1.

Do kraja utakmice, i jedna i druga momčad imala je priliku za postići pobjednički gol, ali na kraju je ostalo zasluženih i realnih 1:1.

Nakon ovoga kola, Dinamo je prvi sa 70 osvojenih bodova. Hajduk je drugi sa 66 bodova. Osijek je treći sa 65 bodova. Bit će ovo najzanimljivija bitka u povijesti HNL-a. Zadnji put smo tri kluba u borbi za naslov prvaka Hrvatske imali u sezoni 2000./01. kada su se isto za naslov borili Dinamo, Osijek i Hajduk, a prvak je na kraju bio Hajduk kojeg je vodio Zoran Vulić.

Sljedeće kolo može puno toga odlučiti jer imamo derbi u Maksimiru između Dinama i Osijeka te derbi na Rujevici između Rijeke i Hajduka.