Robert Ljubičić LASK Liga prvaka osigurao pogotkom
Robert Ljubičić LASK Liga prvaka – upravo je tim pogotkom hrvatskog veznjaka austrijski sastav osigurao plasman u elitno natjecanje nakon dramatičnog preokreta protiv Celtica. Austrijski sastav je u uzvratu trećeg pretkola pobijedio 5:1 nakon produžetaka, čime je nadoknadio zaostatak od 3:0 iz prve utakmice.
Bivši igrač Dinama Robert Ljubičić zabio je u 48. minuti za 2:1, čime je preokrenuo tijek susreta. Celtic je poveo u 21. minuti golom Calluma McGregora, no Moses Usor je izjednačio u 32. minuti. Nakon Ljubičićevog pogotka, Samuel Adeniran je u 58. minuti povisio na 3:1. Florian Flecker je u 91. minuti pogodio za izjednačenje u ukupnom zbroju i odveo utakmicu u produžetke, gdje je Adeniran svojim drugim golom u 109. minuti potvrdio prolazak LASK-a.
Uz LASK, plasman u Ligu prvaka izborili su i norveški Bodo/Glimt te azerbajdžanski Sabah. Bodo/Glimt je s 3:0 svladao NEC Nijmegen, koji je od treće minute igrao s igračem manje. Norvežani su prvu utakmicu dobili 3:1. Sabah je na domaćem terenu pobijedio Hapoel Be’er Shevu 5:2 nakon produžetaka, čime je nadoknadio poraz 2:1 iz prvog susreta u Izraelu. Robert Ljubičić i LASK tako su se pridružili društvu koje će nastupiti u elitnom europskom natjecanju.