Početkom ožujka prošle su točno tri godine otkad je i službeno okončao karijeru veliki Mirko „Cro Cop“ Filipović, jedan od najvećih promotora Hrvatske u svijetu sporta. Bio je tada u 45. godini života, s 23 godine uspješne karijere u kickboxingu i mješovitim borilačkim vještinama iza sebe. I danas se prepričavaju njegove borbe s Fedorom Emelianenkom (ona iz 2005. proglašena za meč desetljeća), Joshom Barnettom, Bobom Sappom. Nažalost, moždani udar morao ga je nagnati na završetak bogate karijere.
Mirkovi treninzi poznati su kao jedni od najtežih u sportu. Mnogi borci koji su radili s njim, jednostavno, nisu izdržali takav napor shvativši tek tada zašto je „Cro Cop“ jedan od najboljih boraca u povijesti. Također, tako uspješan ne bi bio bez strogog režima života, kojeg su na svojoj koži iskusili novinari RTL-a prije desetak godina. Naime, tada je Filipović po prvi put odlučio napraviti intervju s ekipom ove televizijske kuće, no nerado se sjećaju tog događaja…
‘Ovaj intervju nije dobro počeo’
RTL-ovog sportskog novinara, Marka Vargeka, kojeg najbolje znamo po vođenju emisija tijekom rukometnih velikih natjecanja, dopalo je da se „uhvati u koštac“ s Mirkom. Tada mladi Vargek nije znao što očekivati. Prva pogreška bila je ta što je s kolegama kasnio na snimanje intervjua pa je dobio nenadani telefonski poziv. U epizodi Podcast Inkubatora kod svoje kolegice Ivone Hemen prepričao je nastavak anegdote:
Mi smo već preplašeni – ja, kolega snimatelj, kolega tonac. Dolazimo unutra, mislimo ‘ovaj intervju nije dobro počeo’. Druga kardinalna greška – gazimo cipelama po tatamiju. Mirko kaže: ‘Eej, s cipelama na tatami?!’ Mi u šoku, nikada nismo snimali Mirka. Odmah smo mu se ispričali. To je bila druga kardinalna greška. Treća greška – zvoni mobitel tijekom treninga. Mirko nas samo pogleda, a udarci „paraju“ dvoranom, high kickovi. On zastane u tom trenutku: ‘Mobitel? Da to više nikad nisi napravio’. Mi svi blijedi…
Ostatak pogledajte ispod…