hrsport.hr

Tenis

Borna Ćorić, Nikola Mektić i Mate Pavić u polufinalu!

Borna slavio i nad Nishikorijem

Naši su tenisači bili sjajni na ATP turniru iz serije 500 u Rotterdamu. Dva nastupa i dva polufinala. Prvo su Nikola Mektić i Mate Pavić izborili polufinale u igri parova protiv francusko-njemačke kombinacije Herbert / Struff, u jednom vrlo teškom meču, pobjedom s 3:6 ,6:3 i 10:6.

Potom je Borna Ćorić pobijedio Keija Nishikorija iz Japana sa 7:6 (2) i 7:6 (4) .
Prvi i drugi set su se gotovo identično kretali, ali ne i igra. U prvom setu odmah na početku Nishikori prijeti Borni na servisu te dolazi do tri break lopte. Ali sjajnom igrom na prvom servisu Borna anulira prijetnju i osvaja igru. Naš tenisač dosta je griješio u prvom setu, puno je lopti poklanjao Nishikoriju, ali je prvi došao do breaka. Kod rezultata 2:2 Borna oduzima servis Nishikoriju i vodi s 3:2, međutim odmah Japanac vraća sve na početak oduzimajući Borni servis. Oba igrača su do kraja seta zadržali svoje servise i otišlo se u trinaestu igru.
Borna je bio puno konkretniji i koncentriraniji te je dobio tie break sa 7:2, a time i set sa 7:6.

Drugi set Borna odmah napada servis Nishikorija i oduzima ga te vodi s 2:0. Međutim, opet Nishikori diže igru i uzvraća Borni oduzimajući njegov servis te vraća rezultat u egal. Oba igrača su podigla razinu svoje igre u drugom setu te smo uživali u sjajnom tenisu. Do kraja drugog seta oba igrača zadržavaju svoje početne udarce i opet gledamo trinaestu igru. Borna ponovno pokazuje svoj napredak u kretanju i sjajnu obranu. Nekoliko nevjerojatnih poena otišlo je na Borninu stranu te najbolji hrvatski tenisač dobiva tie break sa 7:4, a time set i meč.

Užitak je gledati Bornu jer je očit napredak u njegovoj igri pogotovo u foot worku. Borna će u polufinalu igrati protiv Martona Fucsovicsa iz Mađarske koji je svladao Tommyja Paula.

Jana Fett završila je svoj nastup u španjolskom Manacoru. Bolja od Hrvatice je bila Talijanka, Jesica Pierri s 3:6 i 4:6.