Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Nogomet

Top 5 susreta Hrvatske i Slovačke

16 susreta odigrano – 11 pobjeda Hrvatske, 3 remija, 2 pobjede Slovačke

Hrvatska i Slovačka dosada su se ukupno susreli 16 puta u svojoj nogometnoj povijesti. Prvi susret odigran je još tamo davne 1941. godine kada je u Bratislavi bilo 1:1, a posljednji je odigran u rujnu ove godine kada je Hrvatska pobijedila s 1:0. Tim povodom odlučili smo izvaditi pet susreta Hrvatske i Slovačke u nogometu…

Hrvatska – Slovačka 3:0. Prijateljska utakmica 2007. godine

Hrvatska je u prijateljskom dvoboju 16. listopada 2007. godine ugostila Slovačku na riječkoj Kantridi. Hrvatska je slavila s uvjerljivih 3:0. Strijelci za Hrvatsku bili su Ivica Olić u 45. minuti i u 69., dok je drugi gol u 48. minuti postigao tada debitant Ognjen Vukojević. Hrvatsku je vodio Slaven Bilić, a Slovačku Jan Kocian.

Slovačka – Hrvatska 1:1. Prijateljska utakmica 2000. godine

Hrvatska i Slovačka jedan od tri remija u svojoj povijesti ubilježili su u prijateljskom ogledu u Bratislavi 2000. godine. Hrvatsku je vodio Miroslav “Ćiro” Blažević, a Slovačku Jozef Adamec. Hrvatska je povela u 23. minuti golom Boška Balabana, a izjednačila je Slovačka u 28. minuti preko Szilárda Németha.

Slovačka – Hrvatska 1:1. Prijateljska utakmica 2010. godine

Hrvatska i Slovačka drugi svoj remi u povijesti susretanja imali su 2010. godine u prijateljskoj utakmici, u Bratislavi je bilo 1:1. Slovačka je povela u 50. minuti golom Miroslava Stocha, a izjednačio je za Hrvatsku Nikica Jelavić u 54. minuti. To mu je bio drugi pogodak u karijeri za Hrvatsku. Slovačku je vodio Vladimir Weiss, a Hrvatsku je vodio Slaven Bilić.

Hrvatska – Slovačka 1:0. Prijateljska utakmica 2004. godine

Hrvatska je bila uspješnija od Slovačke u još jednom prijateljskom ogledu 2004. godine odigranom u Varaždinu. Barićevi izabranici su u zadnjoj provjeri prije Eura 2004. godine u Portugalu svladali Slovačku 1:0 golom Ivice Olića u 29. minuti susreta. Hrvatsku je vodio Otto Barić, a Slovačku je vodio Dušan Galis.

Slovačka – Hrvatska 0:4. Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine, 2019.

Hrvatska je najuvjerljiviju pobjedu u međusobnom dvoboju protiv Slovaka ostvarila 2019. godine u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine. U Bratislavi izabranici Zlatka Dalića bili su uspješniji s 4:0. Pogotke za naše postigli su Nikola Vlašić u 45. minuti, Ivan Perišić u 46. minuti te Bruno Petković u 72. minuti i Dejan Lovren u 89. minuti susreta.

Nadamo se da će večeras Hrvatska upisati još jednu vrijednu pobjedu u međusobnom dvoboju protiv Slovačke te da ćemo se još malo približiti konačnom cilju, a to je Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru. Idemo “Vatreni”, sretno Hrvatska!

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ostavi komentar

Možda će vas zanimati

Nogomet

Hrvatska se nakon kaznenih udaraca plasirala na Euro. 'Mini Vatreni slavili su protiv Danske nakon velike drame.

Esport

Izašla je nova FIFA '23, a posebno će se svidjeti hrvatskim igračima. Naime, u novu verziju dodana je i Hrvatska reprezentacija.

Nogomet

Još su se ranije za domaćinstvo završnog turnira kandidirale Nizozemska, Belgija, Poljska i Wales, četiri ekipe iz skupine A4

Nogomet

Hrvatska je slavila protiv Austrije u Beču s 3-1. S ovom pobjedom smo osigurali plasman na final four Lige nacija.