Učenice Prve riječke gimnazije osvojile europsko zlato u 3×3 košarci
Učenice Prve riječke hrvatske gimnazije osvojile su naslov europskih prvakinja u 3×3 košarci na Europskom školskom U-18 prvenstvu u Beogradu. Ekipu su činile Jelena Polovina, Mia Glomazić, Marta Došen i Petra Glomazić, a vodila ih je mentorica i profesorica Maja Mavrinac.
Do zlata su stigle preokretom u finalu protiv domaćina Srbije. Riječke košarkašice su gubile 5-8 i 7-11, ali su potom preokrenule rezultat i slavile s 17-13.
Ranije su u polufinalu svladale Tursku 17-6. U prvoj fazi natjecanja zabilježile su pobjede protiv Republike Srpske 13-11, Bugarske 15-10 i Crne Gore 12-6, dok su jedini poraz u skupini doživjele od Srbije 7-14.