Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Skijanje

ZAVRŠNICA SVJETSKOGA KUPA Filip Zubčić nakon prve vožnje među osvajačima bodova

U lovu na top 10 plasman za kraj sezone

Na teškoj i selektivnoj stazi posljednjeg slaloma sezone u Lenzerheideu, Filip Zubčić drži 12. mjesto nakon prve vožnje. Filip za vodećim Austrijancem, Marcom Schwarzom, zaostaje +1.57. Samo 15 skijaša slalomaša danas će osvojiti bodove. Vidjeli smo u ženskom slalomu jučer, tako i danas u muškom, staza je izuzetno teška i selektivna. I najmanja pogreška može biti kobna za natjecatelja.

Od 26 skijaša na startu, šest ih nije završilo utrku, a i mnogi koji su završili imaju zaostatak preko tri sekunde. Filip je dobro odvezao, iako se zaostatak čini velikim, ali to je zaostatak koji mu otvara puno mogućnosti u drugoj vožnji. Šest skijaša nakon vodećeg je unutar sekunde, šesti Loic Meillard ima zaostatak +0.97, a manje od sekunde dijeli Zubčića od trećeg mjesta. Bit će vrlo zanimljivo u drugom laufu.