Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Košarka

ABA liga: Velika pobjeda Splita, na Gripama pala Budućnost

Veliki skalp ‘Žutih’ za putovanje u sigurnu luku…

Košarkaši Splita u okviru 14. kola regionalne AdmiralBet ABA lige stigli su do svoje velike pobjede pred domaćom publikom nakon što su svladali Budućnost rezultatom 87:85.

U današnjoj utakmici bilo je puno nervoze s obje strane te je Split nešto bolje otvorio utakmicu. Međutim, na poluvrijeme su gosti otišli s vodstvom od 41:37.

Gosti iz Podgorice su nešto bolje ušli u drugo poluvrijeme, te čak u jednom trenutku poveli s osam koševa prednosti 47:39, ali nakon toga Kaba dobiva tehničku pogrešku, te od tog trenutka Split počinje kontrolirati utakmicu i vraća se u rezultatski egal.

Velika drama na kraju otišla je na stranu “Žutih” kada je pri rezultatu 85:85 jedan od najboljih pojedinaca u domaćoj momčadi, Lewis Sullivan, “prošetao” obranom Budućnosti i zabio za 87:85 i za veliku pobjedu Splita.

Kod Splita najbolji su bili Nelson koji je zabio 24 poena, Sullivan je ubacio 19, Mavra i Shorter po 12 u velikoj pobijedi.

Kod Budućnosti najefikasniji je bio Reynolds koji je zabio 19, a Bell-Haynes 12, dok je Lazić zabio 15 poena.

Split je trenutno na omjeru 5-9, a Budućnost na 9-5.

SPLIT: Sullivan 19, Nelson 24, Shorter 12, Mavra 12, Kalajžić 7, Jukić 7, Ukić, Runjić 6, Tišma, Šarić, Dubravčić, Gizdavčić.

Ostavi komentar

Možda će vas zanimati

Košarka

Split je ovom pobjedom došao na omjer 6-11 te je u igri za prolaskom u doigravanje ABA lige

Košarka

Loš šut Zadrana, Ciboni derbi...

Košarka

'Žuti' pobjedom zaključili godinu u ABA ligi...

Košarka

Večeras su Zadrani na domaćem parketu Dvorane Krešimira Ćosića upisali i treću uzastopnu pobjedu u ABA ligi