Dinamo ispustio vodstvo od 2:0 i osvojio bod protiv Monaca

Nogometaši zagrebačkog Dinama su večeras na Maksimiru ugostili Monaco, trenutno drugoplasiranu momčad francuskog prvenstva, u okviru drugog kola Lige prvaka. Prvaci Hrvatske su imali vodstvo od 2:0, međutim na kraju su obje ekipe došle do jednog boda jer je susret završen remijem od 2:2.

Prvu ozbiljniju prigodu bilježimo u četvrtoj minuti susreta. Tada je Martin Baturina iznudio slobodni udarac kojeg je odlučio sam izvesti, no njegov pokušaj brani Philipp Kohn, a na odbijancu do lopte nisu mogli doći ni Arijan Ademi ni Raul Torrente.

Na isteku 10. minute je Ronael Pierre-Gabriel krasno prošao po lijevoj strani protivničkog šesnaesterca, ubacio desno ka Stefanu Ristovskom koji centrira za Brunu Petkovića, no pokušaj škarica Dinamove devetke završava preko gola.

Monaco je po prvi put zaprijetio u 13. minuti, a to je bila čista gol prilika. Maghnes Akliouche je uputio udarac s distance, lopta je završila u bloku Maximea Bernauera, ali se odbila ka golu Dinama, odnosno prema Takumiju Minaminu koji je bio sam ispred Ivana Nevistića, međutim Dinamov vratar upisuje spektakularnu obranu nogom i rezultat ostaje nepromijenjen.

Preostalih pola sata prvog poluvremena su obilježili prekršaji i poprilično rascjepkana igra u kojoj gledatelji nisu imali mnogo toga za vidjeti. To je rezultiralo s pet žutih kartona u razdoblju između 22. i 42. minute.

Činilo se kako će se na odmor otići bez pogodaka, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade uslijedila ubojita tranzicija Dinama. Josip Mišić je poslao odličnu vertikalnu loptu prema Baturini koji ju je zadržao i uposlio Petra Sučića na desnoj strani, a onda novopečeni hrvatski reprezentativac se krasno riješio suparničkog braniča te je u maniri rasnog golgetera matirao Kohna za vodstvo Dinama od 1:0.

Dinamo je bolje otvorio i drugi dio pa je tako Petković bio u odličnoj poziciji nakon kornera kada je ostao sam na desnoj vratnici, no lopta mu nije sjela na pravi način pa sjajna prilika odlazi u zaborav.

Prednost je udvostručena u 66. minuti. Marko Rog je oduzeo loptu na sredini terena i odigrao u prostor za Baturinu koji je vagao kome dodati, a nakon što je to odgodio u dva navrata, izbacio se na lijevu nogu i majstorski zabio za vodstvo Dinama od 2:0.

Kontrolirao je Dinamo utakmicu, no jedna pogreška je vratila Monaco u igru. Poslije kornera za “Kneževe” se Nevistić spotaknuo i pao što je Mohammed Salisu iskoristio i glavom zabio za smanjenje zaostatka na 2:1.

Nastavio je Monaco potom pritiskati u nadi da mogu doći do izjednačenja, ali u 81. minuti je sijevnuo kontranapad Dinama. Lukas Kačavenda se izborio za loptu u šesnaestercu, dodao za Petkovića koji se zagradio i pao, a kada se očekivao kazneni udarac za hrvatskog prvaka, dosuđen je, opravdano, prekršaj u napadu.

U 87. minuti je francuska momčad imala odličnu prigodu za izjednačenje. Tada je Minamino pokušao glavom, a Torrente gotovo pa s gol crte izbija loptu. Nažalost, samo par sekundi kasnije, Maxime Bernauer je skrivio kazneni udarac kojeg je u pogodak za 2:2 pretvorio Denis Zakaria.

Stvari su

Tvrtko Horvat

Stručnjak za sportsko klađenje i savjetnik za iGaming industriju

Tvrtko Horvat je stručnjak za sportsko klađenje s bogatim iskustvom u industriji igara na sreću. Karijeru je započeo u fizičkim kladionicama, gdje je radio na raznim pozicijama vezanim uz korisničko iskustvo, analizu tečajeva i upravljanje ponudom. Kasnije se prebacio na online sektor, gdje je posljednjih 8 godina fokusiran na razvoj i testiranje ..