Pročitajte gdje gledati Dinamo – Monaco, prijenos drugoga kola Lige prvaka sa zagrebačkog Maksimira.
Poglavlje 2 – “Prilika za iskupljenje”. Nakon uvodnog poglavlja kojeg bismo mogli jednostavno osloviti “Horor”, nogometaše Dinama uistinu očekuje prilika za iskupljenje. Na Maksimir stiže Monaco, aktualni viceprvak Francuske i trenutno najbolja momčad francuskog nogometa uz Paris Saint-Germain. Kad se netko može svrstati uz bok PSG-a, onda znate koliko je kvalitetan. A to Monaco uistinu je. No, ovaj Dinamo – Bjeličin Dinamo – može parirati i takvom Monacu.
Raspored za listopad 🗓️⚽️🦁 pic.twitter.com/cyBi17gOon
— GNK Dinamo (@gnkdinamo) October 1, 2024
“Klub iz Kneževine” pobjednički je ušao u povratničku sezonu Lige prvaka, natjecanja kojem nije prisustvovao sedam godina. Na stadionu Luja II. svladana je Barcelona s 2-1, no mora se naglasiti da je španjolska momčad gotovo čitavu utakmicu igrala s igračem manje. Proteklog vikenda Monaco je upisao domaću prvenstvenu pobjedu nad Montpellierom (2-1) koji je, također, susret završio s desetoricom na terenu.
>> Kvota na pobjedu Monaca kreće se oko 1.70, na remi oko 4.00, a na pobjedu Dinama oko 4.60 (prema Favbet kladionici) <<
Gdje gledati Dinamo – Monaco, prijenos 2. kola Lige prvaka?
Jedan od osmorice Hrvata koji su branili boje Monaca je Dario Šimić. Prvi “Vatreni” koji je upisao 100 nastupa za hrvatsku reprezentaciju za Sportske novosti opisao je trenutnu momčad Monaca:
Imaju izvrsnog trenera Adija Hüttera. Dosta zahtijeva od igrača, njegov je nogomet pravi njemački, presing, visok tempo igre… Bio sam prije nekoliko mjeseci u Monte Carlu i vidio da su prije svega sve to iznimno fizički moćni igrači. Vrlo su zahtjevna momčad za igrati protiv njih. To se vidi i po rezultatima. U teškom francuskom prvenstvu su dobri, imaju 16 od 18 bodova, s PSG-om su na diobi prvog mjesta. U Ligi prvaka su pokazali kvalitetu protiv Barcelone.
Hoće li se “Modri” uspješno nositi protiv ovakvog protivnika, pogledajte u izravnom prijenosu. Prijenos su osigurali HRT 2, Arena Sport 1, kao i neke hrvatske kladionice. Utakmica drugoga kola Lige prvaka, Dinamo – Monaco, počinje u 21:00 sat.
Liga prvaka, 2. kolo: Dinamo – Monaco (srijeda, 21:00 h)
Srijeda ➡️ Maksimir 🏟️💙#ucl pic.twitter.com/ZdcYObiUwJ
— GNK Dinamo (@gnkdinamo) September 30, 2024
Vjerojatni sastavi
DINAMO (4-2-3-1): Nevistić – Ristovski, Bernauer, Torrente, Pierre-Gabriel – Sučić, Mišić – Cordoba, Baturina, Pjaca – Petković. Trener: Nenad Bjelica
Monaco (4-2-3-1): Kohn – Vanderson, Kehrer, Salisu, Henrique – Zakaria, Camara – Akliouche, Ben Seghir, Minamino – Embolo. Trener: Adolf Hutter
Glavni sudac: Harm Osmers (Njemačka)
Međusobni omjer Dinama i Monaca
Dinamo i Monaco se još nisu susreli tijekom povijesti.
Liga prvaka 2024./25., poredak (1/8)
- 1. Bayern 3 (+7)
- 2. Celtic 3 (+4)
- 3. Leverkusen 3 (+4)
- 4. Aston Villa 3 (+3)
- 5. Dortmund 3 (+3)
- 6. Sparta Prag 3 (+3)
- 7. Liverpool 3 (+2)
- 8. Juventus 3 (+2)
- 9. Real Madrid 3 (+2)
- 10. Sporting 3 (+2)
- 11. Benfica 3 (+1)
- 12. Monaco 3 (+1)
- 13. Atletico Madrid 3 (+1)
- 14. Brest 3 (+1)
- 15. Paris Saint-Germain 3 (+1)
- 16. Arsenal 1 (0)
- 17. Bologna 1 (0)
- 18. Šahtar 1 (0)
- 19. Inter 1 (0)
- 20. Atalanta 1 (0)
- 21. Man City 1 (0)
- 22. Barcelona 0 (-1)
- 23. Leipzig 0 (-1)
- 24. Sturm 0 (-1)
- 25. Crvena zvezda 0 (-1)
- 26. Girona 0 (-1)
- 27. PSV Eindhoven 0 (-2)
- 28. Stuttgart 0 (-2)
- 29. Milan 0 (-2)
- 30. Lille 0 (-2)
- 31. Club Brugge 0 (-3)
- 32. RB Salzburg 0 (-3)
- 33. Young Boys 0 (-3)
- 34. Slovan 0 (-4)
- 35. Feyenoord 0 (-4)
- 36. DINAMO 0 (-7)
Osam najboljih momčadi proći će izravno u osminu finala, a momčadi od 9. do 24. mjesta izborit će doigravanje za osminu finala Lige prvaka.