Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Sport

Hrvatska je na Euru: ‘Mini Vatreni’ savladali Dance nakon lutrije jedanaesteraca

Hrvatska se nakon kaznenih udaraca plasirala na Euro. ‘Mini Vatreni slavili su protiv Danske nakon velike drame.

Hrvatska je uspjela! Nakon lutrije jedanaesteraca, izbacili smo Dance i plasirali se na Euro. Regularni dio završio je s 2-1 za domaćine, a nakon toga se išlo u produžetke.

Nije dobro počeo susret za naše. U 19. minuti već smo gubili 0-2 i činilo se kao da sve ide na mlin Danaca. Srećom, uspjeli smo izgurati prvo poluvrijeme s deficitom od 0-2 i krenuti ispočetka u drugom dijelu.

U drugom poluvremenu Igor Bišćan vuče aseve s klupe u igru koji su donijeli ravnotežu na terenu. Stipe Biuk i Toni Fruk ušli su u igru u 56., a Marco Pašalić i Roko Šimić u 79. minuti. Upravo ovaj potonji pravi ključan potez na utakmici te lijepom asistencijom upošljava Igora Matanovića koji nas golom u 84. minuti vodi u produžetke.

Produžeci nisu donijeli previše akcije, ali izdvojit ćemo šansu Pašalića koji nam je umalo donio pobjedu, ali je otišlo tik pokraj vratnice. Igrači su sugerirali i igranje rukom, no VAR soba nije se oglašavala.

Odlazi se na raspucavanje. Obje ekipe pogodile su uvodne tri serije jedanaesteraca. Za naše su pogađali Vušković, Fruk i Soldo. U četvrtoj seriji promašuje Danac Kristensen, a odmah nakon njega je promašio i Matanović. Nakon toga Sučić pogađa za naše i Madsen za domaćine. Tragičar za Dance u šestoj seriji bio je Ross koji je promašio. Točku na ‘i’ stavio je Marco Pašalić koji je odveo Hrvate na Euro.

Ostavi komentar

Možda će vas zanimati

Nogomet

Zdravko Mamić ponovno je podignuo prašinu u intervjuu koji je dao za jedan Bosansko Hercegovački medij.

Nogomet

Nakon utakmice Hrvatske s Japanom u kojoj je Hrvatska prošla dalje nakon izvođenja jedanaesteraca, svi smo slavili Dominika Livakovića koji je obranio čak tri...

Nogomet

Ni Zoran Milanović nije ostao ravnodušan na proslavu gola kod Brazilaca. On smatra da je to neprilično.

Nogomet

Hrvatska je, kao što znamo, prije dva dana izbacila Japan sa Svjetskog prvenstva nakon jednog trilera jedanaesteraca. Puno se pričalo o tome, pa smo...