Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Nogomet

Igrač utakmice nakon remija sa žilavim Marokancima: ‘Bit će nam lakše kako turnir bude odmicao’

Još jednu posebnu utakmicu u svojoj karijeri odigrao je ponovno na visokoj razini, da je od FIFA-e dobio nagradu za najboljeg igrača susreta

Prvom sekundom današnje utakmice Hrvatske i Maroka, kapetan “Vatrenih”, Luka Modrić, postao je prvi nogometaš u povijesti koji je zaigrao na europskim i svjetskim prvenstvima u tri različita desetljeća (SP 2006., 2014., 2018., 2022. / EP 2008., 2012., 2016., 2021.). Još jednu posebnu utakmicu u svojoj karijeri odigrao je ponovno na visokoj razini, da je od FIFA-e dobio nagradu za najboljeg igrača susreta. Izgleda da je Luka nastavio ondje gdje je stao u Rusiji prije četiri godine kada je ovu nagradu osvajao čak četiri puta u sedam utakmica.

Nakon dvoboja bio je podosta miran, nije mu se moglo vidjeti po reakciji da je razočaran osvajanjem jednog boda na startu turnira:

Bila je ovo teška utakmica, pogotovo u prvom poluvremenu. Zadnjih deset, 15 minuta počeli smo igrati bolje, a u drugom poluvremenu bili smo i bolji od Maroka. Imali smo i neke šanse, kao i u završnici prvog dijela i šteta da ih nismo iskoristili. Da smo zabili, sigurno bismo nakon toga zaigrali i bolje, a oni bi se morali otvoriti. Ali dobro, htjeli smo otvoriti Svjetsko prvenstvo s pobjedom. Nažalost, nije išlo.

“Probijanje leda” na velikom natjecanju sada je iza njega i njegovih suigrača:

Sigurno da će nam sada biti lakše igrati kako turnir bude odmicao i nadam se da ćemo bolje igrati. Imamo još dvije utakmice da prođemo skupinu.

Prvi od ta dva susreta, “Vatreni” igraju u nedjelju protiv Kanade od 17:00 sati po srednjoeuropskom vremenu. Večeras će u 20:00 sati snage odmjeriti Kanađani i Belgijci.

HRVATSKA – Maroko 0:0 (stadion Al Bayt, Al Khor – 59.407 gledatelja)

Kako su igrali?

HRVATSKA (4-3-3): Livaković 6.5 – Juranović 6, Lovren 7.5, Gvardiol 7.5, Sosa 6 – Modrić 7.5, Brozović 6.5, Kovačić 6 (od 79. Majer -) – Vlašić 5.5 (od 46. Pašalić 6), Kramarić 5.5 (od 71. Livaja 6.5), Perišić 6 (od 90. Oršić -). Izbornik: Zlatko Dalić

Maroko (4-3-3): Bono 6.5 – Hakimi 7, Saiss 6.5, Aguerd 7, Mazraoui 6.5 (od 60. Attiat-Allah 6) – Ounahi 6 (od 82. Sabiri -), Amrabat 6, Amallah 6 – Ziyech 6, En-Nesyri 6 (od 82. Hamdallah -), Boufal 5.5 (od 65. Ezzalzouli 5.5). Izbornik: Walid Regragui

Standings provided by Sofascore

Ostavi komentar

Možda će vas zanimati

Nogomet

Nakon utakmice Hrvatske s Japanom u kojoj je Hrvatska prošla dalje nakon izvođenja jedanaesteraca, svi smo slavili Dominika Livakovića koji je obranio čak tri...

Nogomet

Hrvatskoj reprezentaciji dodijeljen je četiri puta. Prvi put još prije devet godina u srazu "Vatrenih" s Južnom Korejom u Londonu (4:0)