Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Nogomet

Svjetsko prvenstvo: Portugal u golijadi Dohe pobijedio Ganu

Nogometaši Portugala teškom pobjedom od 3:2 protiv Gane startali su u Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru. Utakmica je u prvom poluvremenu bila jako dosadna, da bi u drugom dijelu, nakon Ronaldovog kaznenog udarca, utakmica krenula u golijadu iz kojeg su kao pobjednici izašli europski prvaci iz 2016. godine.

Strijelci za Portugal su bili Cristiano Ronaldo u 68. minuti, Joao Felix u 78. i Rafael Leao u 80., dok su za Ganu strijelci bili Andrew Ayew u 73. i Ossumane Bukari u 81. minuti utakmice.

Portugal je došao u vodstvo u 68. minuti kada je sudac dosudio jedanaesterac nakon prekršaja na Cristianu Ronaldu u šesnaestercu Gane. Ronaldo je sam izveo jedanaesterac te zabio svoj peti gol na svjetskim prvenstvima. U 73. minuti, Gana zasluženo dolazi do izjednačenja kada Mohammed Kudus šalje sjajnu loptu u sredinu šesnaesterca za Andrewa Ayewa, a bivši igrač Marseillea zabija za 1:1. Ipak, u 78. minuti Portugal opet vodi 2:1. Ovoga puta nakon sjajne dubinske lopte, Joao Felix sjajno prebacuje Lawrencea Zigija za 2:1 vodstvo Portugala. Samo dvije minute kasnije, napadač Milana, Rafael Leao, zabija za vodstvo Portugala od 3:1. Kada su svi mislili da je to pogodak s kojim je Portugal potvrdio pobjedu, u 81. minuti napadač Crvene zvezde, Ousmane Bukari, zabija za smanjenje rezultata na 3:2. U 99. minuti, katastrofalna greška portugalskog golmana, ali Jordan Ayew ne iskorištava taj poklon te na kraju utakmica završava s 3:2.

Nakon prvoga kola u skupini H, Portugal ima tri boda, Urugvaj i Južna Koreja po jedan bod, dok Gana ima nula bodova.

U sljedećem kolu, Portugal ima derbi s Urugvajem, dok Gana igra protiv Južne Koreje.

Ostavi komentar

Možda će vas zanimati

Nogomet

Izbornik se osvrnuo i na susret protiv Maroka te dao svoje mišljenje o tome što treba popraviti u novom dvoboju u Kataru

Nogomet

Hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela pobijediti reprezentaciju Maroka na otvaranju Svjetskog prvenstva u Kataru 2022. Utakmica je završila 0:0 bez pravih prilika na obje...

Nogomet

Gotovo čitava postava Zlatka Dalića bila je poznata još jučer, jedino se tragalo za rješenjem na desnom krilu

Nogomet

Aktaulni svjetski viceprvak, hrvatska reprezentacija, danas otvara svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022. godine. Tom prilikom prisjetit ćemo se svih susreta otvaranja...